Kids and Heroes
The Bennies – Natural Born Chillers
Danny 26/04/2018 CD, Recenze

Z panelákové poštovní schránky jsem vylovil poslední desku The Bennies s názvem Natural Born Chillers. Už z obalu máte jasný pocit, že se jedná o jednu z těch australských DGAF kapel, kterým není cizí beer pong ani water bong a koncerty hrají jen proto, aby nebyly za úplné povaleče. Nekončící plážové mejdany a ranní slunce, které léčí kocoviny. V květnu se poprvé ukáží v Praze, takže co meziplanetární vysílání z Melbourne na albu Natural Born Chillers přináší?

Jsem překvapenej, jak moc jsou The Bennies ska a jak málo mi to vadí. Je to bezstarostné jak poslední prázdniny, než tě životní kolotoč pomalu ale dokonale semele. Vypálené reggae, propojené s tříakordovou garáží a funkční víc, než by se mohlo zdát. Get High Like An Angel je fantastický otvírák a dokonale vás připraví na celou desku, která je pozoruhodně krátká. Song Dreamkillers smrdí synťákama i Leftöver Crack. „Hey you, I don’t think I like you, In fact, I think I fucking hate you.“ Střih, jste uprostřed klubu, nehorázně se bavíte, pak zase střih a kóma na gauči. Destination Unknown zase zní, jak kdyby Billyho Bragga coverovala nějaká mileniální berlínská punkrocková kapela. Těch vlivů je na albu strašně moc, ale v případě Bennies to všechno nějakým záhadným způsobem klaplo. Do nahrávání zapojili dechaře a ani té elektroniky se nebojí.

Titulní Natural Born Chillers je neskutečně návykový track s britskou atmosférou na úrovni jediné desky od Skin-Deep. Tohle je přesně ten song, u kterého se zaseknete na spoustu desítek minut a je tím jediným správným soundtrackem do deštivého léta. Přes šlapající Ocean se propracujeme k otravnému a vlezlému Trip Reportu, který je ale svým prapodivným způsobem vlastně geniální. A ten Billy Bragg se na novou desku The Bennies přeci jen dostal, to když ho citují v textu Apathetic Revolution. Song, co evokuje nezvedené dítě Manu Chao a The Sounds, asi nejvíc navazuje na album Rainbows In Space a podle toho i baví. A minutová závěrečná Very Shit Carpet se nese přesně v tom duchu, ve kterém jsem čekal celou desku ještě před prvním poslechem – tak tady máte ten fidlarovský garage punk.

Natural Born Chillers je skvělá dvacetiminutová záležitost, co udělá Zlaté pobřeží i z povodí Dyje. Ska, punk, reggae, electro, garage rock – na škatulky The Bennies z vysoka. A už teď je mi jasný, že jejich koncert 18. května v pražském Futuru bude šílená plážová jízda.

Info
Label: Pool House Records / Remote Control Records
Rok vydání: 2018
Tracklist

01. Get High Like An Angel
02. Dreamkillers
03. Destination Unknown
04. Natural Born Chillers
05. Ocean
06. Trip Report
07. Apathetic Revolution
08. Very Shit Carpet

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com