Kids and Heroes
The Bellicose Minds – The Creature
Martin Suicide 02/08/2017 LP, Recenze

Portlandští vzývači temné melancholie The Bellicose Minds se vrací s druhou dlouhohrající deskou s názvem The Creature. Kapela tu dál rozvijí hudební koncept nastíněný na předchozích nahrávkách. Nápady nesené dominantní basou, kde si kytara jen tak pohrává v melodiemi a zpěv slouží svým deklamačním pojetím k umocnění pošmourné nálady. To vše v tanečních post-punkových tempech, jako vyšitých pro nejbližší goth rockovou párty.

Hudebně The Bellicose Minds zapadají přesně do goth/post-punkové revivalové vlny, vzešlé z amerického north westu v posledním desetiletí, takže příměra k The Estranged či Spectres je nasnadě. The Bellicose Minds mají podobný sound, atakují posluchače stejnou náladou, i bez pochyb sdílí stejné hudební inspirace a odkazy. Jsou tu slyšet Echo and The Bunnymen, The Sound, The Mob i Christ vs. Warhol, ale to vše v originálním módním převlečníku, který je možná retro, ale zároveň jste si ho pořídili před pár týdny z poslední kolekce vaší oblíbené značky. Strojově znějící bubny, tuny echa v zamlženě hypnotických kytarách i zpěvech, které deklamováním textů ideálně dokreslují atmosféru. Temný post-punk jako z čítanky.

Úvodní píseň The Hordes vlastně sumarizuje vše výše zmíněné a především je úžasným startem celého alba. To, dá se říci, nemá v zásadě slabá místa, je kompaktním celkem majícím potenciál prostoupit prostor, v němž je přehráváno a zažrat se posluchači pod kůži.

The Creature je deska, kterou si v okamžicích, kdy budete mít náladu na melancholickou muziku, můžete zamilovat.

Info
Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       The Hordes

2.       Exiled

3.       The Creature

4.       The Mask

5.       Orwell’s Troops

6.       Lost

7.       A Likely Outcome

8.       Villains

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com