Kids and Heroes
The Barstool Preachers – One Fool Down
Danny 18/10/2015 EP, Recenze

S debutovým sedmipalcem od The Barstool Preachers stačí strávit pár vteřin a víte, že ho milujete. Obal v podobě vyřezávané harringtonky je prostě nápad za milión a nedokážu si vybavit počet minut, potažmo hodin, které jsem strávil vytahováním a vracením vinylu zpět do obalu. Nejlevnější punková psychoterapie. Druhým důvodem, proč si sedmipalec zamilujete, je nahrávka samotná. Věděl jsem, do čeho v případě The Barstool Preachers jdu, protože jsem je zachytil hned na začátku jejich existence. Podle soundu si ani nedokážu představit, že by nebyli z Británie, a když k tomu jako specifikaci přihodím Brighton, dává to ještě větší smysl. Je to punk, je to ska, je to indie, je to fousatá hipsteřina. Je to boží!

Dáte sedmičku pod jehlu a ono to začíná jak károvaný folk-punk, který se po pár okamžicích zvrhne v kytarové rock’n‘ska. Písnička One Fool Down, kterou najdete na straně A, je už hezkých pár měsíců mou oblíbenou. Žádný předvídatelný klíč, kterým se řídí jednotlivé pasáže, je to chytré, chytlavé, plné energie a tradice. Trocha Madness, trocha Deadline, ale třeba i Get Dead. To dělají ty nezkreslené kytary. Na straně B čeká písnička Own Worst Enemy, která je o něco čistokrevnější, než první strana. Neexistuje, že byste si polo nezapnuli až na poslední knoflíček, když slyšíte tuhle ska-popovou a naprosto britskou záležitost. Příjemná dechová sekce, probublávající klávesy, gradační stopky. Chcete to znovu a znovu.

The Barstool Preachers jsou svěžím a neokoukaným jménem na punkové scéně, které čeří hladinu lamanšského průlivu. Žánrový crossover, který je přístupný, ale i dostatečně inteligentní. Jejich debutový sedmipalec je jednou z nejpříjemnějších nahrávek z dílny Pirates Press Records a vkládám do nich velké naděje. Mimochodem, zpěvák je synem Colina McFaulla z Cock Sparrer, ale hraje to vůbec nějakou roli?

Info

Label: Pirates Press Records
Link: thebarstoolpreachers.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

01. One Fool Down
02. Own Worst Enemy

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com