Kids and Heroes
The Adicts – Life Goes On
Michaela 23/11/2009 CD, Recenze

Kdysi jsem se zařekla, že v žádném článku nepoužiju všude milionkrát omílaný obrat – Tuhle kapelu netřeba představovat. Jenže co dělat při psaní recenze na album skupiny, která hraje už 33 let? A navíc pořád v původní sestavě? Ano, řeč není o nikom jiném než o The Adicts. Dámy a pánové, určitě mi dáte za pravdu, že tuhle kapelu opravdu netřeba představovat! Tak se rovnou podíváme na jejich novinku Life Goes On, která vyšla u People Like You Records.

Jak už jsem zmínila, The Adicts si jedou svuj veselý „clockworkpunk“ víc než 30 let. A proto by asi málokdo čekal, že s novým albem přijde nějaká radikální změna. Když to takhle funguje už přes čtvrt století, proč by to přece nefungovalo i dál?! Po spuštění CD se na mě vyvalilo 13 písní, ve kterých se to jenom hemží chytlavými riffy a zpěvnými refrény. A právě v tom je největší síla The Adicts! Přesně jak se dalo čekat, deska odsejpá, má grády a nutí vás poslouchat jí znova a znova.

Anglická legenda, v čele se zpěvákem Monkeym ale nezůstává jen u klasických punkovek ala ročník 77. Překvapí třeba songem Gangster, kde se výrazně zpomalí na tempu a ubírá se i na vokálech – Monkey spíš než že by zpíval, šeptá. Zajímavá věc, možná jen stopáž 5:22 je zbytečně dlouhá. Dalším příjemným překvapením je klavírem začínající Mr. Hard, kde dostal víc než kdekoliv jinde na desce prostor houslista Dan Gratziani. A právě píseň Mr. Hard bych se nebála označit za to nejlepší, co vám na dalším výborném albu britští punkáči servírují.

Life Goes On nemá být novým milníkem v punkové muzice. A The Adicts se o to ani nesnažili. Opět jen vsadili na klasiku a znovu jim to vyšlo.

Info

Rok vydání: 2009

Label: People Like You Records

Délka: 47:52

Tracklist

1. Spank Me Baby
2. I Love You But Don’t Come Near Me
3. Reaky Deaky Boys & Girls
4. I’m Not Scared Of You
5. Over There
6. MAD
7. Gangster
8. We Ain’t Got A Say
9. Full Circle
10. Mr. Dice Man
11. Tuned In Turned On Dropped Out
12. Mr. Hard
13. Life Goes On

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com