Kids and Heroes
Telephone Lovers – Telephone Lovers
Martin Suicide 21/04/2018 LP, Recenze

Debutová deska Telephone Lovers z jihokalifornského Long Beach se dočkala své evropské edice dík Wanda Records. Bubeníka Jamese Carmana mohou zasvěcenci znát třeba z působení v LA Drugz nebo Maniac, což je ale nepodstatné, ačkoliv to může hrát svou roli ve škatulkovém ukotvení této desky.

Telephone Lovers tu s úspěchem vyeliminovali poslední čtyři desetiletí degenerace populární hudby a nějakou časoprostorovou dírou na nás vykukují z jara 1977, jako by právě slezli z pódia, které sdíleli s The Nerves, The Rubinoos a 20/20 a tahle recenze byla psána pro Bomp! Magazine. LA Power pop ve svém původním slova smyslu, který je tu prezentován, má ale v rodném listu vepsán datum 2017 a Telephone Lovers jím skrze rocknrollové odrhovačky negují celou tu hrůzu dnes spojovanou s termínem populární hudba.

To vše prezentuje skvělým způsobem už úvodní píseň Downtown Girl a následující jedenáctka v ničem nezaostává. Tu a tam se zvolní nebo zrychlí tempo, případně se zjeví naprosto tradicionalisticky použité piano, skvěle dominující hudební lince páté Gone For The Summer. Vrcholem v mých očích je v klidnějším tempu Saw You Standing There a druhou stranu otevírající Turn It Around, což je chytlavá, svižná rocknrollová vypalovačka se vším všudy.

Thundersovské kytarové triky dávají vzpomenout na New York Dolls, pojící se s klasickými power pop vlivy, odkazující k časům, kdy Flaming Groovies byli stále ještě mladí parádníci v padnoucích oblecích a Cheap Trick psali své největší hity. Evropská edice navíc obsahuje exkluzivní bonus píseň Heart Of The City!

Ti, komu učaroval americký melodický rocknroll 70. let, by tento zdánlivě nenápadný debut neměli přehlédnout.

Info
Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Downtown Girl
2. Without You
3. Little Bit Of Money
4. Také You Home
5. Gone For The Summer
6. Saw You Standing There
7. Turn It Around
8. Who’s It Gonna Be
9. At The Station
10. Come Out Tonight
11. Try And Get Away
12. No More
13. Heart Of The City

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com