Kids and Heroes
Teenage Love Guns / Missrata – Split
Martin Suicide 16/12/2013 EP, Recenze

Split sedmipalec je ideální médium k seznámení se s dosud neznámými jmény za relativně dostupný peníz a jako takový mám tento koncept od nepaměti rád, stejně tak jako kompilace. Wanda Records v rámci svého vydavatelsky aktivního podzimu vypustil do světa Ep dvou regionálních kapel, které přesně tohle naplňují a jejichž jména pro mě byla dosud neznámou.

Stranu A okupují Teenage Love Guns a od prvního tónu kytar je jasné, že své inspirace čerpají ze západního pobřeží Spojených států. Středně tempový punk staví na výrazných kytarových melodiích a vyhrávkách a lehce hymnickém pojetí zpěvu. Šlape to a písničky jsou skvěle postavené, na druhou stranu zavání trochu prefabrikovanou průměrností, vyprofilovanou v devadesátých letech. Bohužel stále rozvíjenou, a co je nejhorší, mající ve střední Evropě relativní úspěch, stačí se podívat na konfekční tituly z I Hate People či People Like You, které v převážné většině ani nedokáži doposlouchat do konce. Je to v podstatě docela dobré, leč zároveň jaksi nemastné a neslané. Jak se říká ani neurazí, ovšem ani nenadchne.

Missrata své inspirace čerpají z vod prýštících ze stejného regionu a ženským zpěvem i pojetím melodií připomínají mé oblíbené a neprávem pozapomenuté Alley Cats, což je dnes bohužel přirovnání funkční pouze pro pár nadšených sběratelů a adorantů kalifornského punku. Melodický punk, v pojetí jak se hrával na počátku osmdesátých let, s temně vyznívajícím ženským zpěvem, dodávající celku lehce deathrockovou náladu. Obě písně jedou a mají jak dostatek energie, tak i chytlavosti.

Dvojnásobné příjemné překvapení a potvrzení vysokého standardu, nastaveného Wanda Records, tak i současných plodů německého punku.

Info

Label: wandarecords.de

Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Teenage Love Guns – Turn Around
  2. Teenage Love Guns – Looming Disaster
  3. Missrata – Perfect Romance
  4. Missrate – Snotty Old Man

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com