Kids and Heroes
Synthwave arcidémon Perturbator opět v Praze. Rock Café už se třese strachy
G.Zs 16/03/2017 Pozvánky

Perturbator aka James Kent je zpět. Ti z vás, kdo přežili hlavní program posledních dvou Brutal Assaultů a skončili v blátě mezi stovkami festivalových zombíků kynklat se ze strany na stranu hodně pozdě v noci, si tohohle Pařížana určitě vybaví. Sice vydává na finském labelu Blood Music, kteří vydávají kytarové peklo (ano, čti black metal a veškeré fúze té nejtvrdší a nejrychlejší metalové tvorby), ale kytary v jeho produkci nečekejte. Kent má sice klasické metalové vzdělání, ale za poslední půldekádu se věnuje synthwave.

Je to bezbřehá elektro dupačka, jejíž bezbřehost šplouchá na přelom 80′ a 90′, drží si tehdejší sound a vizuální etiku a rozhodně se nebere vážně. Navíc všechny podobné elektro projekty na Blood Music jako Dynatron, Gost nebo právě Perturbator jedou svoji prudukci hodně na temno až na antichrist vlně. Včetně dobových laserů, stylových sporťáků, hubených a vnadných sukub, oltářů s obracenými kříži a vůbec se vším, co nese symboliku starých VHS mysteriózních scifáren.

Takže jestli se odvážíte 10. dubna do Rock Café až dolů, do pekla své vlastní úzkoprsosti, určitě se potkáme v oracul pitu. Moshovat budeme jak na upířím bále. A věř, že tohle není žádný guilty plesure, ale čistě přiznaná vášeň.

Od Obscure Promotion to rozhodně není krok stranou, ale krok vpřed. Málokterý promotér by si lajznul takovouhle odlišnost poslat nepřipravenému publiku na jasně vyhraněném hudebním festivalu, tak jak se tomu stalo před dvěma lety. A ejhle, risk se vyplatil a i pro velice vybíravé gulášové publikum se tahle celkem netradiční atrakce stala natolik oblíbená, že se tenhle mladej kolotočář ukáže u nás už počtvrté za poslední dva roky.

Kent kromě excelentní show představí i svoji loňskou čtvrtou řadovku s názvem The Uncanny Valley, kterou se napříč nese jeden scifi příběh. Jedinou otázkou zůstává support. Na loňské klubové premiéře Perturbatorovi sekundoval Dan Terminus a můj dark synťákovej favorit Gost. Mám osobní tip a zároveň přání. Carpenter Brut a můj letošní objev Dance With the Dead.

Takže tuc tuc tuc tuc řach řach tuc tuc tuc tuc. 10. dubna, Rock Café. Tohle se bude rozdejchávat dlouho.

O autorovi

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com