Kids and Heroes
Sweet Reaper – Ruff Teasers
Johnny Násilník 30/11/2016 EP, Recenze

Seth Pettersen vyrostl v Kalifornii a už ve čtrnácti letech skládal a nahrával vlastní songy, se kterejma jezdili živě napříč Severní a Střední Amerikou, a občas se kouknul i do Evropy. Občas to byl „ipodovej rokenrol“ s kytarou v ruce obklopenou loopery a krabičkovými efekty, jindy ničil pódia s doprovodnou kapelou The Undertow.

Jeho rok staré album Sweet Reaper je skrz naskrz příjemná věc. Stará s kosou je v jeho očích příjemná a zkouřeně zhypnotizovaná bytost, zpívá si Sa Sha Da s tím postiženě ledabylým stylem, jaký se hodí jako soundtrack k povalování se na kalifornských plážích (potažmo k dlouhým podzimním večerům u nás, jako jsem to měl já).

A Seth nyní se dvěma dalšími kamarády v Los Angeles nahrál debutové EP nové kapely, jež po jeho posledním albu dostala jméno. Ač zůstává řada atributů z jeho sólovek, Sweet Reaper je o něco syrovější a punkovější věc. Zkrátka, je vidět, že jde o nahrávku celistvé kapely.

Čtyři skladby na Ruff Teasers jsou neuvěřitelně chytlavý, příjemný, přímočarý a utancovaný garážový power-pop. V úvodním Rock Alone se smrtka potkává se starými The Queers, No Kontrol mi připomíná třeba australské Drunk Mums, měkčí a klidnější Fun Dip se asi nejvíc blíží Pettersenově stonerské sólové tvorbě, aby nahrávku zakončila má nejoblíbenější Other Side.

Není to nic nového, jen nenáročný a prvoplánový rokenrol, který baví. Má to prvky, které jsem miloval na Radioactivity a dalších podobných kapelách, avšak v tomhle případě jednoduše nekonfliktní. Pokud chcete něco lehce stravitelného, Sweet Reaper jsou deset minut vstupování do stejné řeky, kde se vždycky rád vycachtám.

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com