Kids and Heroes
Švédští The Sounds roztančili Lucerna Music Bar
Ciba 22/11/2013 Reporty

Švédská kapela The Sounds vydala v nedávné době svojí novou desku s názvem Weekend (recenzi kolegy Dannyho čtěte zde) a na podporu nové nahrávky se vydala na turné. Návštěvou byla poctěna i stověžatá Praha, konkrétně Lucerna Music Bar. Ihned, jak jsem se o koncertu dozvěděl, bylo jasné, že tato akce bude mít v mém diáři pevné místo. Mnoha pravověrným punx může hudba The Sounds připadat dost teple, nicméně to nic nemění na tom, že je to vynikající a energická muzika. Jeden z mých kumpánů jejich styl označuje za zatraceně dobrý lesbo gay pop. Je jedno, jak budeme žánr skupiny nazývat, důležité je, že jejich produkce je zatraceně dobrá.

V den koncertu nastaly mírné komplikace s dopravou a my jsme měli co dělat, abychom stihli začátek koncertu. Z tohoto důvodu zůstala produkce hosta, kapely Viktor & The Blood, skryta mým zvukovodům. Když jsme dorazili do klubu, čekalo na nás nemilé překvapení nebo spíše rozmrzelost. Tím byl celkem nízký počet dorazivších „soundovských“ fans.

Atmosféra v sále houstla. Do nástupu The Sounds na scénu zbývalo několik okamžiků. A pak to přišlo. Čtyři borci a mezi nimi blonďatá, spoře oděná zpěvačka Maja v lodičkách a s úžasně rudými rty. Celý sál byl rázem zamilován a na pohlaví vůbec nezáleželo. První třetina koncertu patřila ověřeným hitům jako Hit me, Painted by numbers a další. Maja skvěle komunikovala s publikem a to s ní rádo spolupracovalo. To, že klub nebyl zaplněn, vůbec nevadilo, atmosféra byla výborná.

Prostřední část koncertu patřila pro mě neznámým hitům. Pravděpodobně se jednalo o songy z nové desky. Pokud ne, tak je možné, že jsem kulturní barbar, za což se předem omlouvám všem znalcům kompletní tvorby kapely. Já znám především první dvě desky, se zbytkem to moc slavné není.

Koncert se nezadržitelným tempem chýlil ke konci. Na scénu se dostaly staré hitovky jako Living in America. Po skončení koncertu si publikum velice hlasitě vyžádalo dvoupísňový přídavek, který udělal tečku za povedeným večerem. Málokdo odcházel z klubu nespokojen. Zatraceně dobrý lesbo gay pop je rozhodně aspirantem na umístění v top 3 koncertech roku. Cíba hodnotí pěti hvězdičkami z pěti možných. Abych nebyl jen stoprocentně pozitivní, přidám na závěr jednu drobnou výtku. Tou je nezařazení písně Like a lady na playlist, jinak bylo vše dokonalé.

O autorovi

Tolerantní ke každé muzice dělané na hudební nástroje. Čím méně nástrojů, tím méně tolerance.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com