Kids and Heroes
Suspicious Beasts – Used To Be Beautiful
Martin Suicide 07/09/2015 LP, Recenze

Japonsko je země, která je ve své poválečné historii kontinuálně okouzlena západními vlivy a ty někdy reprodukuje s rozkošným šarmem, jindy je zahání do sfér pitoreskní bizarnosti. Rocknroll obecně je toho zářným příkladem a nutno podotknout, že ve spektru jeho garážové podoby je Japonsko spíše producentem těch šarmantních záležitostí, klasickým příkladem budiž kultovní Teengenerate, First Alert či Registrators. Jedním z nových jmen na tuto tradici navazujících jsou relativně čerství Suspicious Beasts, kteří se vydavatelsky usídlili u berlínské stáje Alien Snatch!

LP přináší smršť chytlavých rifů s přeřvaným zvukem, kdy vše čerpá z tradic šedesátkových garáž záležitostí. Jsou to takoví Sonics na speedu, přefiltrovaní skrze psychedelii, dekády punkové evoluce a pro zemi vycházejícího slunce typické dohánění věcí do extrému, což v tomto případě funguje v pozitivním duchu. Tohle je přesně ten typ nahrávek, jež je zábava poslouchat. Archetypální hudební postupy, melodie, o nichž si člověk znovu a znovu říká, že je již někdy v minulosti slyšel, ale nikdy si nevzpomene kde a od koho. To vše pak zabaleno do energie prýštící z každého úderu do nástrojů a výkřiku do mikrofonu. Tohle je rocknroll, dámy a pánové. Rocknroll na hony vzdáleny přeprodukované konfekci, jakou je v dnešní době zvykem s tímto termínem spojovat. Melodie si pohrávají s rocknrollem, blues i psychedelickými úlety a vše to skvěle doplňují klávesové linky. Desku otevírají skladby v čistém duchu šedesátkové garáže s její silnou fixací na hitové melodie, aby strana vygradovala v punkové vypalovačce Let’s Go To The Church. Druhá strana akcentuje spíše poklidnější polohy a Jail Inside Your Heart je ve své podstatě čistá psychedelická záležitost v pozvolném tempu.

V reálu je Used To Be Beautiful evropskou reedicí první desky kapely z roku 2011, ale to nic nemění na faktu, že je skvělá a inspiruje k vyhledání i novějších desek z dílny Suspicious Beasts.

Info

Label: aliensnatch.com
Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Sister Maree
  2. Darkest Sunshine
  3. Punch Me In The Face
  4. Let’s Go To The Church
  5. Let Me Breathe
  6. Jail Inside Of Your Heart
  7. Pretty Horse

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com