Kids and Heroes
Suicide Syndicate – Watch It Fall
Martin Suicide 06/08/2013 EP, Recenze

Pár let po svém prvním albu je Sebevražedný Syndikát zpět s první ochutnávkou před vydáním nové velké desky. Ta by měla vyjít v září. Sestava prošla obměnou na postu druhého kytaristy, nicméně duch, ve kterém se nové tvorba nese, nedoznal zásadních změn. Jen je tu vše o poznání vyzrálejší.

Titulní song Watch It Fall, který bude i na LP, je svižný kousek s lehkým country feelingem a trochou damnedovského goth punku, jež umocňují i klávesy, vystupující z mixu na povrch v závěru písně. Je to tak trochu taková potemnická variace na modernější tvorbu Social Distortion.

Na druhé straně najdete dvě exkluzivní skladby, pro které stojí za to si tenhle sedmipalec opatřit bez nejmenšího zaváhání. Elektroconvulsive Therapy zní jako parádně napsaná odpověď na to nejlepší od Danzigových Samhain či Misfits v éře Earth A.D. Včetně tempa, pojetí rifu a nakonec i klasického, opakujícího se back up vokálu „Hu“, navíc si tu odmyslete idiotsky nahalovaný zvuk nahrávek Samhain. Chaos And Lost Control je pak středně-tempový naštvaný punk v americkém duchu, to vše s monstrózním zvukem a nihilistickou náladou, oživující odkaz starého dobrého GG Allina.

Vyznění EP umocňuje i vizuální stránka věci s jasně hovořícím obalem z dílny Karla Beckmanna z AC4 či The Vectors.

Info

Label: switchlight-records.com
Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Watch It Fall
  2. Electroconvulsive Therapy
  3. Chaos And Lost Control

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com