Kids and Heroes
Suicide Syndicate – Savage Barbarians Have Feelings Too!
Martin Suicide 12/03/2016 LP, Recenze

Sešel se rok s rokem a sebevražedný syndikát z Malmö je zpět se svou třetí velkou deskou. Ta na sebe kvůli zdržením ve výrobě nechala celkem čekat. Sestava se oproti minulosti zredukovala na trio, ale v hudebním směřování se nezměnilo ani ň.

Suicide Syndicate ve své tvorbě s naprostou přirozeností a šarmem mixují goth punk, syrový rocknroll, street punk i hardcore punk tak, aby výsledný efekt byl zcela kompaktní a přirozený, což, přiznejme si, nedokáže každý. Se stejnou přirozeností jejich tvorbou prostupují témata osobní i politická, tak jako je to ostatně v životě samotném. Desku otevírá melodie uloupená z pod šapitó, aby uvedla svižnou Never Fall In Love s okamžitě se do paměti zarývajícím se refrénovým Uh-Ah, aby následující dvojice skladeb bazírovala na divokých hardcore punkových tempech, z nichž ta druhá Back To The 30’s dává jasný vzkaz nacionalistům, kam se mají odebrat. Pro mě osobně deska vrcholí pátou Stasi Baby Love, oděnou v goth rockovém hávu, s expresí vzpomínek na Berlín a se silnou atmosférou. Deska se ve své druhé půli odebere do lehce poklidnějších vod středně tempového punku s výrazným šmrncem švédského rocknrollu posledních tří dekád a poněkud ubere na intenzitě, aby dostoupila finální gradace v závěrečném street punkově hymnickém kousku, kde ve sborech mimo jiné huláka Tobbe z kultovních Moderat Likvidation.

A to je vše, něco málo přes šestadvacet minut poctivého a autentického rocku, který stylově navazuje na předchozí desky kapely, jen nabízí ještě o něco vetší stylové rozpětí a zvukový i aranžérský příklon k jednoduchosti. Jsem zvědav, zda i Savage Barbarians mě bude s odstupem nějaké doby bavit tak jako album předchozí.

Info

Label: suicidesyndicate.net
Rok vydání: 2016

Tracklist
  1. Never Fall In Love
  2. Savage Barbarians – Have Feelings Too!
  3. Back To The 30’s
  4. The Truth Is Out There
  5. Stasi Baby Love
  6. In So Many Ways
  7. Forced Into An Intervention
  8. Fuck Aina
  9. Doggystyle
  10. Kids Of Malmö Town

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com