Kids and Heroes
Suicide Syndicate – In It For Life
Martin Suicide 12/11/2013 LP, Recenze

Druhé LP Suicide Syndicate je venku a již druhý den více méně nonstop okupuje můj gramofon. Kapela nechala nový materiál pěkně uzrát a jako předzvěst na počátku léta vydala limitované EP s písní Watch It Fall.

Stejně jako na albu předchozím, sází S.S. na stejné hudební atributy a odkazy, kdy se spolu prolínají výrazné kytarové motivy spolu s popěvkovými refrény a temná atmosféra je prostoupena jak nihilismem, tak i rebelantstvím. To vše jasně ukazuje již úvodní hymnická In It For Life, nesoucí se ve volnějším rockovém tempu a s nezpochybnitelným hitovým potenciálem. Následuje svižná I’m Not Like You, vzteklý rocknroll, koncentrovaný do o málo víc než jedné minuty. Obě písně vlastně definují celou desku, která, jako ostatně celá kapela, lavíruje mezi pomalejšími rockovými kompozicemi a svižným punkem. Ostatně vydavatelství o Suicide Syndicate píše, že zní jako špinavý bastard vzniklý zkřížením Dead BoysGBH a ono to skutečně není daleko od pravdy. I když oněch vlivů tu najdete o poznání více a především celku pak vévodí moderní skandinávsko-rockový zvuk spolu s Bengtssonovým charakteristickým a zlým zpěvem.

Suicide Syndicate mají abnormální cit pro popěvky, které mohou někdy působit trochu lacině, ale zůstanou vám v hlavě prvním poslechem a na této desce to dokazují ještě o poznání výrazněji než na debutu. Pokud vás baví poctivý punkový rocknroll, zahraný špinavě a autenticky, tohle může být víc než zajímavý tip.

Info

Label: switchlight-records.com

Rok vydání: 2013

Tracklist
 1. In It For Life
 2. I’m Not like You
 3. I Hate Reality
 4. Boys In Blue
 5. Watch It Fall
 6. Split
 7. Don’t Let The Bastards
 8. Fuck That Weak Shit
 9. Tetrahydrocannibal
 10. Soundtrack To Your Suicide
 11. No Rest
 12. Wormhead

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com