Kids and Heroes
Subwaste / Tommy Gustafsson & The Idiots – Split
Hurvy 22/05/2009 CD, Recenze

Nechápu, jak je to možný, ale většina kapel ze Skandinávie jsou naprosto nejlepší, a je jedno jestli posloucháte punk, oi a nebo crust :-). Málokdy narazíte na opravdu špatnou kapelu, která neumí hrát a nebo nemá punkovém náboj. Každičká kapela do hraní dává obrovskou dávku energie, a je jedno jestli hrajou pro velkej sál, a nebo v malym klubu. Ta energie vás vždycky semele.

Ale abych se dostal k věci. Obdržel jsem na recenzi splitko dvou švédských punkrockových kapel. Ta první se jmenuje Subwaste a hraje parádní melodický streetpunk. Chvíli jsem si říkal, jestli zpěvák z The Bones nezaložil novou kapelu. Prostě parádní muzika, rychlá, melodická, dravá, a bůh ví co ještě. Subwaste na vás vystřelej šest parádních songů a pak přenechají místo svým kolegům, kteří jsou též ze Švédska, a jmenují se Tommy Gustafsson & The Idiots. I oni se představí šesti písničkami. Tommy Gustafsson & The Idiots hrají o něco tvrdší muziku, čemuž přispívá i hlas Tommyho Gustafssona, ale pořád se pohybujeme ve vodách melodického streetpunku.

Kdybych se klonil, která z těchto dvou kapel je lepší, tak bych asi řekl, že Subwaste, kteří jsou dle mého energičtější. Deska vyšla v hezkém digipacku a mimo fotek a kontaktů na kapely tam najdete i texty všech písniček.

Pokud byste měli chuť a chtěli slyšet novou švédskou krev, kterou já osobně nazývám nástupcem The Bones, naživo, tak si švédské punkáče Subwaste můžete poslechnout 31. května 2009 v pražském klubu 007. Určitě se tam potkáme.

O autorovi

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com