Kids and Heroes
Subwaste / Stabbed In Back – Allies
Danny 27/10/2012 EP, Recenze

Už jsem v životě měl nějaký ten vinyl v ruce. I nějaké to pivo. Ale vinyl v barvě piva nikoliv. A přesně v téhle barvě vydalo vydavatelství Warbird Entertainment sedmipalec dvěma nadějným kapelám, které letos vyrazily na společné tour.

První z nich jsou švédští punkeři Subwaste. Stejně tak, jako se pozná švédská kinematografie, se pozná i sound moderních severských kapel. Subwaste nám dávají dokonalou ukázku skutečného melancholického punku. Žádné ucajdané melodie frajírků, vzpamatovávajících se ze svého prvního rozchodu s rozhoďnožkou z týmu roztleskávaček. V lecčems připomínají třeba své krajany Bombshell Rocks. Pěkně svižná hitovka Umbrella, která už hodněkrát projela mým notebookem v podobě videoklipu, je jednoznačně to nejlepší, co tenhle sedmipalec nabízí. Tenhle song prostě neomrzí. Druhá jejich pecka s názvem Skeleton Key víc smrdí garáží a sedmdesátkovým odkazem a rozhodně nedělá ostudu.

Druhou stranu okupují američtí Stabbed In Back. Hardcore punková smečka s extrémně protivným vokálem. Ten by mému vkusu sednul tak o oktávu níže a jednoznačně mě v tom utvrzují refrény, kde je hlavní zpěv doplněn v backvokálech ještě o hromadu dalších, ale daleko příjemněji posazených. První song s názvem Cave In mě nebaví, jedná se o absolutně tuctovou písničku, která zní jak stovky jiných. Zato u druhého songu nás osmibitové intro hodí do mnohem lepší a zajímavější skladby s názvem Parasighting.

I tak mě ale mnohem víc baví strana, na které se nacházejí dva songy od Subwaste. Těm bych dal osm bodů, jejich souputníkům Stabbed In Back bych dal pět. Průměr je 6,5 a pětka se zaokrouhluje nahoru, ne?

Info

Rok vydání: 2012

Label: Warbird Entertainment

Tracklist

01. Subwaste – Umbrella
02. Subwaste – Skeleton Key
03. Stabbed In Back – Cave In
04. Stabbed In Back – Parasighting

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com