Kids and Heroes
StreetCulture zve na FullContact konferenci o veřejném prostoru a komunitních médiích
Redakce 05/11/2014 Pozvánky

StreetCulture FullContact konference je zaměřená především na témata veřejný prostor a komunitní média, kdy společným jmenovatelem je nový přístup a pohled, jak ze strany realizátorů a aktivistů, tak ze strany státní správy. Rozsah jednotlivých vystoupení je rozkročen od provozování klubů a rádií, změn v legislativě až po plány, jak nově přistupovat k veřejnému prostoru. Konference proběhne v sobotu 13. 12. od 13:12 v prostorách StreetCulture, o.p.s. Štítného 30, Praha 3 – Žižkov.

V prosinci letošního roku se StreetCulture, o.p.s. rozhodlo nastolit téma k diskuzi o veřejném prostoru a fungování komunitních médií v něm. Toto téma je momentálně velmi aktuální, neboť se chystá i novelizace legislativy, která by měla nastavit formu nezávislých komunitních médií a zároveň se čím dál více začíná skloňovat vize Praha: Živé město. „StreetCulture od svého začátku funguje jako platforma poskytující mediální a veřejný prostor pro šíření vlastního obsahu různě zaměřených komunit, subkultur, skupin i jednotlivců. A přestože nebylo zakládáno se záměrem být komunitním médiem, svou činností de facto naplňuje čtyři rozměry, které bývají uváděny jako charakteristické právě pro komunitní rádia: rozměr komunitní, alternativní, občanský i rhizomatický. Ukotvení takové platformy v legislativě je teď pro nás zásadní“ doplňuje ředitelka StreetCulture, o.p.s. Iva Jonášová.

POZVÁNÍ NA KONFERENCI PŘIJALI PŘEDNÁŠEJÍCÍ:

Studentské rádio Rádio R, Tomáš Chalupský
Média a komunity Mediální expert Filip Rožánek
Provozujeme klub Planet B – videokonference z Ostravy
Živé město Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy
Komunitní média v legislativě Jan Křeček, katedra mediálních studií
Praha 7 a veřejný prostor Jan Čižinský, starosta městské části Praha 7
Podpora hudebních aktivit Bonus / Martin Hůla, hudebník
Alternativní platforma 2015 StreetCulture, Jirka Malina 

VSTUP NA AKCI ZDARMA – NUTNÁ REGISTRACE

Jenom prosíme o potvrzení na emailu info@streetculture.cz. Stačí do emailu napsat jméno a příjmení a do předmětu nápis Konference.

DOPROVODNÝ PROGRAM

OD 20:00 vystoupí DJs:  Makarov, Baxik, T-Mass, CZScream, Nancy, Daniel Boon

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com