Kids and Heroes
Strawberry Blondes – Rise Up
Hurvy 06/12/2007 CD, Recenze

Zrzky, zní překlad názvu anglické streetpunkové kapely Strawberry Blondes. Kapela vznikla někdy v roce 2003 a hned se dostala do povědomí jako předskokan Rancid při jejich ostrovním turné. Těm jsou svým stylem hodně podobní a občas se mi zdá, že si od nich i vypůjčili nějakou tu melodii a popěvek. To ale vůbec není na škodu, možná spíš naopak.

Je to výborná muzika, která vás ani na chvilku nenechá odpočinout a vystřídá hned několik stylů, od syrového punkrocku až po ska. V pár písních je slyšet i silné ovlivnění The Clash, které bych řekl Strawberry Blondes celkem dobře napodobují a spíš by se dalo říct, že jdou za jejich odkazem stejně jako Rancid. Hitovkou téhle desky je rozhodě hned druhá pecka Rebel Rebel a stejně tak  úvodní vál Rise Up. Je zajímavé, že většina songů je minutáží pod dvě minuty, což je trošku škoda. Výjimku tvoří snad jen tři songy včetně posledního válu, který je remix skladby Beat Down Babylon. Kapela se nebojí přibrat nějaký ten nástroj navíc, a tak se můžete těšit i na saxofon a klávesy.

Jediná škoda je, že deska je krátká a možná se někomu může rychle ohrát. Ale ten, kdo má rád zmiňované kapely, ten si je určitě rád pustí znovu.

Info

Label: Deck Cheese Records

Rok vydání: 2007

Tracklist

01. Rise Up
02. Rebel Rebel
03. Johnny Two Combs
04. Misfit
05. End Of The World
06. King Mob (Feat. John Robb)
07. Beat Down Babylon (Feat. John Robb)
08. Bricks Under The Westway
09. I’m A Punk Rocker And I’m Never Gonna Fall In Love
10. Young, Free ‚n‘ Easy
11. Rip It Up
12. Viva Havana
13. Beat Down Babylon (Don Letts/Dan Donovan Dub Cartel Remix)

O autorovi

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com