Kids and Heroes
Strakonický Telex se po 32 letech od vzniku dočkal prvního vinylu
Redakce 30/06/2016 Cz/Sk, Novinky

Dluh je splacen: 32 let od vzniknu kapely (tehdy ještě pod názvem Novodur) vychází první vinylová deska Telex. Strakonický Telex je bez diskuse jedna z nejdůležitějších českých punkových kapel a doslova splňuje vše, co si umíte představit po pojmem „legenda“.

O vinylové desce Telexu se mluvilo hned po revoluci. V době, kdy většina současníků kapely vydala desky na tehdy začínajících velkých labelech, se Telex odmítal nechat svazovat podpisem jakékoliv smlouvy. Dříve než došlo k realizaci desky například ve vlastní režii kapely ale vyšuměla existence Telexu do ztracena.

Album Řeznickej krám vychází z původní demokazety vydané v roce 1989. Nahrávka byla pouze upravena tak, aby se vešla na časově omezený formát vinylu. Na desce tak najdete celkem 20 nesmrtelných songů, kompletně citlivě zremasterovaných Barmym ze Zeměžluče. Nechybí všechny zlidovělé hity jako Zlatá mládež, Továrna na tvý sny, Skejtová Růžena, Zlatý slavík nebo Umírající nosič vody. Součástí je i rozsáhlý booklet s archívními fotkami, texty a sleevenotes, o který se postaral Petr Korál.

Obal v duchu přebalu původní kazety nakreslil Gizbern a vinyl vychází u Papagájova Hlasatele.

O autorovi

1 Comment

  1. Marty 30/06/2016 at 15:45

    Nádherná hudba.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com