Kids and Heroes
Starter Jackets – Preferred Stock
Martin Suicide 25/01/2018 EP, Recenze

Neonovými barvami prostupující obal dává vzpomenout na sedmdesátá léta, ale spíše než pokus o jejich resuscitaci je tohle EP spíše vkusně koncipovanou poklonou tehdejší hudební svěžesti skrze aktuální svět technologií.

A tak jako retro grafiky se již dávno nedělají v ruce jako v původních dobách, tak ani sound se již netvoří tak jako tehdy a kytarové aparáty znějí do značné míry odlišně.

Úvodní Outlets vás uvede do světa chytlavých power popových melodií, stavících na silných kytarových motivech. Starter Jackets oživují odkaz žánrových legend ze svého regionu jako Romantics a The Shoes, stejně jako třeba Cheap Trick, se zvukem, přefiltrovaným skrze devadesátkové pop punkové nahrávky, jejichž zvukový odkaz je tu nepřeslechnutelný.

Čtveřice skladeb je bezprostředně chytlavá a taneční, v kontextu žánru vystavěná tak, aby vytvářela pocit, že posloucháte něco, co leží někde na půl cestě mezi Cheap Trick a prvními deskami Blink 182, kdy svou popularitu stavěli na přímočarých pop punkových hitech, v podstatě geniálních ve své bezprostřední banalitě. Starter Jackets jsou občas lehce přeslazení, ale to k celému konceptu jejich tvorby patří, a navíc to dokáží eliminovat občasnou akvizicí kláves, stejně jako ideálně vystavěnou gradací refrénů.

Pokud máte rádi power pop a pop punk, Started Jackets jsou jméno, které může zaujmout.

Info
Label: http://brassneckrecords.bigcartel.com/
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Outlets
2. I Suppose
3. Landline
4. Grandview Cleanup

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com