Kids and Heroes
Soviet Valves – Death Trumps Romance
Martin Suicide 17/07/2013 EP, Recenze

Vzhledem k tomu, že pošty po celém světě se staly institucemi globálního lupičství, je přísun hudby od protinožců do našich končin v posledních letech omezen na minimum rovnající se téměř nule. Naštěstí čas od času se najde výjimka a do schránky dorazí i kousek vinylu z protější strany zeměkoule. Tamní hudební kultura má hlubokou tradici a navíc i neuvěřitelnou sílu. Ostatně veškeré produkty vydavatelství Vertex to jen opětovně dokazují a není tomu jinak ani v případě Soviet Valves z Perthu, z města, ze kterého vzešly legendy jako The Victims, The Scientists či v posledních letech populární hipsterský post punk Total Control. Ostatně právě v této záležitosti skončil jeden ze členů Soviet Valves po rozpadu kapely.

Na základě ve zkušebně pořízené syrové nahrávky dostanete spontánní smršť australského punku, který svým vyzněním přeskočil v čase o cirka tři dekády zpět a umocňuje to i onen zmíněný neučesaný zvuk. Ovšem to, co dělá nahrávku nahrávkou, jsou silné nápady a o ty není v případě Soviet Valves nouze, takže v podstatě platí – co skladba to potenciální hit, zvláště pokud se na muziku díváte z pohledu fanouška Radio Birdman, The Saints či v úvodním odstavci zmíněných The Victims. Písně jako Zip, Carrion Luggage, Throne nebo Crossover Angst hrají přesně na tuto klasicky aussie punk notu bez toho, aby zněly jako další kopírka. Spíše působí jako nějací zapomenutí vrstevníci, což je z mého pohledu velký kompliment. Ovšem stejně tak můžete v hudebních odkazech zaslechnout i britský sedmdesátkový melodický punk či americké kapely z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Především pak první dvě ze zmíněných písní jsou jednoduše řečeno pecky se vším všudy, počínaje bezchybnou rytmikou, přes chytrou aranž nástrojů a konče melodickým a zároveň intenzivním zpěvem.

Kapela, která si zasloužila víc než jepičí život a pár krátkých nahrávek, ale to je rocknroll. Vlastně je to mnohem lepší než dvacet let vydávat jednu stejnou desku za druhou a stát se parodií sama na sebe i na daný hudební žánr.

Info

Rok vydání: 2012

Label: Vertex

Tracklist

01. Zip
02. Carrion Luggage
03. Death Trumps Rmance
04. Throne
05. Crossover Angst
06. Washer Woman

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com