Kids and Heroes
SOUTĚŽ: Vyhrajte vinylovou desku legendy českého punku HNF
Michaela Klocová 16/11/2015 Magazín

Kdy jindy vydat legendární desku Hrdinů Nové Fronty Válečný území než právě letos, kdy se sešla dvě výročí: třicet let od vzniku kapely a dvacet let od založení labelu PHR, u kterého nahrávka vychází. A právě ve spolupráci s PHR jsme pro vás přichystali soutěž o jeden kousek vinylu.

Soutěžní otázka zní: Pod jakou přezdívkou byl znám zpěvák a kytarista kapely Petr Štěpán?

Odpovědi s předmětem HNF posílejte na soutez@kidsandheroes.com do 20:00 19. listopadu. Vylosovanému výherci dáme vědět emailem.

Vinyl vyhrává Zdeněk Sláma, gratulujeme! Koukni na mail…

HNF jedna z nejdůležitějších punkových kapel v předrevolučním Československu. Hráli vlastně jen tři roky (1985-1988), přesto si získali zástupy obdivovatelů a pamětníci na jejich koncerty stále vzpomínají. Na rozdíl od většiny tehdejších kolegů se HNF místo přehrávání západních vzorů soustředili na vlastní písničky a za těch pár let jich napsali několik desítek.

V jejich tvorbě nechybí divoké punkové nářezy, které často přecházejí do šíleného chaosu, ale poznávacím znamením HNF jsou i pomalé a temné skladby často s apokalyptickými texty. Jestli je možné tvorbu HNF k něčemu přirovnat, tak jsou to kapely jako Extreme Noise Terror nebo Antisect v těch rychlejších věcech, nebo The Exploited v období alba Horror Epics u těch pomalejších a zachmuřenějších.

Až po revoluci a posmrtně se HNF objevili na vlastní vinylové desce, výběrovce Válečný území. V té době se už ovšem oba bratři Štěpánové věnovali své nové kapele XIII. století.

Deska Válečný území je dnes vyhledávaným sběratelským kusem. Nyní vychází v nové úpravě na barevném vinylu, v otvíracím obalu a s obsáhlým bookletem. Součástí je jak historie kapely, texty písniček, tak i dosud nikdy nezveřejněné barevné fotografie od Štěpána Stejskala.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com