Kids and Heroes
Sour Bitch – Play Loud, Sing Proud
Martin Suicide 01/09/2011 CD, Recenze

Tak vida, Sour Bitch, lokální dívčí punk kapela, to se tady zrovna moc nevidí, navíc dostatečně mladá na to, aby měla před sebou nějakou perspektivu.

Čtveřice holek z Mělníka tu předvádí, ač možná neúmyslně, variaci na raně osmdesátkový americký punk. Jednoduché melodie doprovází celkem chytlavé rify a převážně rychlejší tempa bubnů. Zpěv se více či méně úspěšně snaží evokovat heroinovou znuděnost, což následně na celkový efekt hází špetku „grunge“ patiny, leč celý ten nablblý grunge i tento svůj atribut ukradl od punk kapel, takže i tady kořeny míří k 80’s punku, ale to poněkud odbočujeme od tématu. V nejednom nápadu pak můžete vystopovat vědomou či nevědomou inspiraci u Civet.

Mezi deseti songy, doplněnými o intro a outro, tu najdete i pár výrazných nápadů, jako jsou Bullet For Younebo můj osobní favorit z desky Live Fast, Die Pretty, ta se mi ale naprosto upřímně mnohem více líbila v původní syrové demo verzi. Zvukově je nahrávka poněkud plochá a prázdná. Osobně bych se při produkci desky jako je tato asi vrátil k pokud možno co nejgarážovějším a nějživějším formám nahrávání, které přeci jen dokáží i při minimálních nákladech udržet energii a šťávu u muziky jakou hrají Sourbitch. Mnohem více by kapele slušela garážová ledabylost, než nedotažený rádoby profi studio zvuk, který zůstal zaseklý někde na půl cestě a navíc jen zvýrazní veškeré nedostatky, ale to je můj názor na věc.

Docela výrazně utopený zpěv nedává také šanci vyniknout melodiím zpěvu, což je pro celkové vyznění přeci jen škoda a nahrávku ještě více pocitově zplošťuje.

Uvidíme, co u Sour Bitch přinese budoucnost, a nakolik se kapela vyhraje a utuží živým hraním k tomu, aby dokázala využít svůj potenciál a zrealizovat ho na další nahrávce.

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com