Kids and Heroes
Souboj Drongos For Europe vs. Lucifer Star Machine skončil důstojnou plichtou
Danny 05/11/2015 Reporty

Tu poslední whiskey jsem si asi dávat neměl, ale jinak to byl povedenej večer. Ve středu 28. října, zatímco na Hradě dekoroval vrchní Ovar svoje kamarádíčky, jsem vyrazil o pár metrů dál na strahovskou Sedmičku, abych po roce opět okouknul Lucifer Star Marchine, mojí oblíbenou dirty rock’n’rollovou kapelu. O pódium se podělili s britskými Drongos For Europe a to přeci nemohlo dopadnout zle.

Jen tak tak stíhám start v osm. Ještě ani nestačím objednat pivo a Drongos For Europe už začínají svůj set a zvuk je opět vymazlený, jak je ostatně na kolejích tradice. Ačkoliv žánrově mi nejdou úplně do vkusu, jejich osmdesátkový ostrovní punk v duchu GBH skvěle šlape. Tam, kde si nedokáže pozornost udržet frontman, padá zrak na basáka, což je záporák od pohledu a je jasné, že dobrá polovina klubu přišla především na ně. V setlistu nechybí pecky Wake Up Call, Freedom, Revolution Times z posledního desetipalce a také Hope And Glory. I tak mám ale pocit, že vystoupení Drongos For Europe mělo koule především v začátku a s přibývajícími minutami pánům trochu docházela šťáva. Fanoušci si ale rozhodně přišli na své.

Lucifer Star Machine, ti jsou z jiného těsta. I když by se dalo mávnout rukou a prohlásit, že všechno jedou na svou heavy tattooed image, mají v záloze obrovskou dávku silných songů s ještě silnějšími refrény. Vloni relokovali z Londýna do Hamburku a v sestavě zůstal jen zpěvák Tor Abbys, což ale po odehraném setu hodnotím jako veliké plus. Lucifer Star Machine to nakoplo a na hudebním výkonu to bylo solidně znát. Největší část setlistu tvoří poslední deska Rock’n’roll Martyrs: písničky Hammer Me Dead a Cancer Daddy hned v úvodu, následované The Curse, Dark Water, Dead And Gone a Hold Me Down. Mezi to Lucifer Star Machine pašují starší songy Pussy Champagne, Built To Last nebo novinku Eat Dust. Nechybí ani cover Breakdown od Youth Brigade, I Kill Everything I Fuck od G.G. Allina a I Know Better Now od Ramones. Vyvážený set po všech stranách, který nemá slabé místo. Muzikantská zručnost kapely a nedostižné charisma frontmana dělají z Lucifer Star Machine kapelu, kterou bych chtěl vidět naživo každý měsíc. Přesídlení do Německa kapele jedině pomohlo a Lucifer Star Machine půjdou s novou deskou hodně nahoru, na to dám krk. Když pak potkáte Tora na baru, ten drsňák z pódia je ten tam a vítá vás milý chlapík, který nejde pro úsměv a slovo daleko. Celá kapela se ochotně s každým baví a fotí, ale tu poslední whiskey jsem si asi dávat neměl.

Foto: Vojta Florian, video: Kilčo

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com