Kids and Heroes
Slöa Knivar – P.S. Du Suger
Martin Suicide 17/10/2013 LP, Recenze

Slöa Knivar, ve kterých třímá mikrofon bubenice z dívčích Beyond Pink, jsou po nějaké době zpět se svým druhým albem, tentokrát vydaném pod hlavičkou lokálního vydavatelství Punks Only, za kterým pro změnu stojí bývalá bubenice z Kamikatze.

Kolekce čtrnácti více či méně chytlavých písní čerpá své inspirace z naštvaného punku i raného hardcore, přičemž ta druhá influence je asi nejvíce patrná v některých kytarových postupech, hodných připodobnění k počátkům Black Flag. Nicméně dominantním tu je Patriciin nakřáplý a navztekaný zpěv, tak nějak mi neustále evokující dánské politické punk kapely. Ostatně z Malmö je to do Kopenhagenu jen co by člověk přes most kamenem dohodil. Najdete tu potenciální hity jako je třeba druhá Jack Black, druhou stranu otevírající Jag Är En Hel Hederkultur nebo výborným rifem obdařená Daliga Idéer. Ať je to jak chce, Slöa Knivar jsou především nadprůměrnou živou kapelou s výraznou figurou za mikrofonem, ale na této nahrávce se onomu živému standartu kapela už nebezpečně blíží.

Slöa Knivar dozrávají s každou deskou více a P.S. Du Suger je toho exemplárním příkladem, navíc kapele evidentně prospěla i trochu delší prodleva od nahrání alba předchozího. V tvorbě je zkrátka a dobře vždy lépe nechat náležitě nazrát čas.

Info

Label: sloaknivar.bandcamp.com

Rok vydání: 2013

Tracklist
 1. 90 Minuter Av Skit
 2. Jack Black
 3. Depression
 4. En Smak Av Kiss
 5. Jag Var En Av Dom
 6. Helylle Hardcore
 7. Banned In Malmö
 8. Jag Är En Hel Hederskultur
 9. Sluta Latsas
 10. Daliga Idéer
 11. Folk Tröttnar Men Inte Jag
 12. Svikare
 13. P.S. Du Suger
 14. Jag Kommer Aldrig Bli Pma

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com