Kids and Heroes
Slander Tongue – Server Room / This Time
Martin Suicide 16/08/2018 EP, Recenze

Berlínský rocknrollový tavící tyglík vychrstl na světlo světa další ze svých dítek. To dostalo název Slander Tongue a krom jiných v něm najdete ex člena skvělých Modern Pets. Ještě svěží kapela vypustila do světa ve stejný okamžik hned dva sedmipalce, z nichž ten vydaný v režii vydavatelství Bachelor Records se mi právě točí na gramofonu.

Titulní píseň Server Room je naprosto archetypální glamrocknrollový hitík s nabroušenou thundersovskou kytarou a lemplovsky ležérním sleazy rocknrollovým zpěvem. Slander Tongue tak evokují New York Dolls se špetkou Slade, stejně jako klasické nahrávky kalifornských The Joneses. To celé dochucují garage rockovým zvukem. Bezprostřední rocknrollová klasika je tu vtěsnaná do dvou minut a dvaceti sekund, aby po tuto dobu prostoupila pocitově místnost, ve které zní odérem zakouřených klubů z časů, kdy se formoval punk.

This Time na straně B sází na obdobné triky a postupy, což funguje se stejným efektem a v bezmála identické stopáži. S naprostou suverenitou tu funguje ona stará dobrá krása v jednoduchosti, vlastní rocknrollu již od jeho počátků. Ano, je to plně tradicionalistické pojetí žánru, čerpající téměř výhradně z odkazu sedmdesátých let, ale co si budeme nalhávat, ono funguje stále skvěle.

Slander Tongue na singlu předvádějí slibný rozjezd své existence. Svůj nesporný talent kapela předvede i na pódiu strahovské Sedmičky 29. srpna.

Info
Label: http://bachelorrecords.com/
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Server Room
2. This Time

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com