Kids and Heroes
Ska, punk, hc i country. Pestrému večírku ve Futuru vévodí Mark Foggo’s Skasters
Redakce 30/10/2015 Pozvánky

Hlavní hvězdou patnáctého ročníku Dobytí, které proběhne 3. prosince v pražském klubu Futurum, bude jedna z nejexcentričtějších postav světové 2 tone/ ska scény, Angličan Mark Foggo se svojí holandsko-anglickou kapelou Skasters.

Jeho hudební kariéra započala již v jeho 14 letech ve Velké Británii, kdy se nejdříve věnoval rhythm’n’blues, aby se později přeorientoval na nový hudební styl 2 tone. Ještě v Británii vydal svůj první singl New Shoes a album Speeding My Life Away na firmě Polydor. Po přestěhování do Amsterdamu zakládá novu kapelu Skasters, se kterou vystupuje již od roku 1987 a za tu dobu má na svém kontě nespočet alb, singlů i světových turné a po delší době se s ní opět ukáže také v Praze. S delším časovým odstupem v Praze také vystoupí druhá hlavní hvězda, místní outlaw country kapela The Moonshine Howlers kombinující country s rock´n´rollem a punkem.

Večer pak otevře mladá grunge kapela What´s Our Name Again, po nichž se dále představí garage punkoví výrostci The Oxx a electro-hard corový Gagarin. V postranním baru vystoupí se speciálním akustickým setem punk rockoví Just For Being, kteří v tomto roce vydali ve svém stylu velmi úspěšné album There is a Lie That Never Goes Out.

Akce, kterou tradičně pořádá nezisková organizace Proxima Sociale o.p.s., začíná již v 18:30 a vstupné je krásných 100 korun.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com