Kids and Heroes
Sista Brytet – Hjärtat I Handen
Martin Suicide 20/06/2019 LP, Recenze

Sista Brytet jsou jednou z relativně nových punkových kapel ze severu Švédska a Hjärtat I Handen je jejich v pořadí druhou dlouhohrající deskou, vydanou stejně jako debut u agilního lokálního vydavatelství Luftslott Records.

Dvanáctka písní servíruje bezprostřední středně tempový, moderně nazvučený punk se spoustou chytlavých melodických popěvků s písničkářsky zpěvným potenciálem. Zatímco zvuk i stavba některých melodií mají tendenci sklouzávat ke sterilnosti současného street punku, švédština a její nezaměnitelná zvukomalba úspěšně zachraňuje situaci a posouvá celkové vyznění nahrávky do jiných sfér.

Každopádně výsledný produkt vytvoří iluzi toho, že Rancid hrají převzatiny od Ebba Grön nebo Attentat. Druhá píseň Det är för sent, stejně jako třetí Kolla Pa Mig, jsou ovšem hity na první dobrou, s přesně takovým melodickým efektem a silou, jakou mají klasické nahrávky právě těch zmíněných Ebba Grön.  Sista Brytet produkují v podstatě optimisticky působící melodické písničky s nakažlivou atmosférou a dělají to se šarmem, nezpochybnitelným řemeslným umem a energií řádně nabitým přímočarým tahem na branku.

Ač nejsem fanoušek rancidovsky intonujícího zpěvu ani moderního pojetí zvuku, tihle pánové i tohle dělají se šarmem a navíc švédština svou intonací naštěstí efektně eliminuje pseudo rancidovské mečení a v okamžicích, kdy odkazy klasického švédského punku nabývají vrchu, si mě Sista Brytet dokáží hravě omotat okolo prstu.

Info
Label: http://luftslottrecords.com/
Rok vydání: 2018
Tracklist

1.       Gatorna ropar

2.       Det är försent

3.       Kolla pa mig

4.       Hjärtat i handen

5.       Alla unga vill dö

6.       Svart regn

7.       Paralyserande dagar

8.       The Revolution Is On The Next Stop

9.       Död innan 27

10.   London kallar pa mig

11.   Min hemstad

12.   Aldrig komma hem

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com