Kids and Heroes
Šílený život frontmana Demented Are Go zachytí film The Bloodsong
Michaela Klocová 11/02/2012 Magazín

Další postavou hudebního světa, jejíž život bude zachycen ve filmovém snímku, se stane frontman legendární psychobilly kapely Demented Are Go – Sparky. Film ponese název The Bloodsong a do režisérského křesla usedne italský filmař Giuseppe Valentino. A že bude o čem natáčet!

Sparky je pravým ztělesněním rock’n’rollu, navíc je to i výjimečný a laskavý člověk s temnou a neklidnou osobností, kterou jsem si okamžitě zamiloval a chci ji ve filmu lépe poznat,“ říká autor chystaného snímku Giuseppe Valentino, který měl se Sparkym čest již v minulém roce při natáčení videoklipu pro kapelu The Hillbilly Moon Explosion, ve kterém svérázný zpěvák hostoval.

Během natáčení klipu se s ním Sparky podělil o různé šílenosti, které kdy vyváděl na turné. A všechny ty zážitky, které jdou ruku v ruce s užíváním obrovského množství drog a několikrát Sparkyho dovedly až na samý pokraj šílenství, se tak stávají páteří pro Valentinův film.

V připravovaném snímku se mají mísit dvě linie – dokument a fikce. Sparkyho vzpomínky z turné se budou střídat se scénami, které se odehrávají kdesi na poušti, kde se zpěvák, vlastním jménem Mark Phillips, ztratil.

Pokud vás zajímá, jakou minulostí se může Sparky pochlubit, známá je třeba historka, jak si to při divoké pódiové show rozdával s vysavačem, nebo jak se pod koňskou dávkou všech možných i nemožných drog jednou na hotelu převlíknul za ženskou a vyrazil si v dlouhé chvíli podpálit kus lesa. Ve Sparkyho podání se bez problémů neobejde ale ani obyčejná návštěva supermarketu – ze štípnutí do zadku slečny stojící před ním se vyklubalo obvinění z obtěžování a kauce v hodnotě 60 tisíc dolarů. Tu ovšem jeho kumpání z kapely nezaplatili, odcestovali z USA zpátky do Anglie a nechali Sparkyho na měsíc vychladnout v tamním lochu.

Sparkyho trestní rejstřík by mohl povídat o spoustě dalších příhod, což se kapele vymstilo v roce 2006, kdy museli zrušit americké turné, protože byl Sparky zadržen a kvůli bohatému počtu záznamů poslán zpátky do Anglie.

A pokud se Sparky opět nedostane do křížku se zákonem, budete si moct 26. května zajít na Demented Are Go na strahovský kopec do klubu 007, kam přivezou i jejich novou desku Welcome Back To Insanity Hall, jež vychází 26. března u People Like You Records.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com