Kids and Heroes
Shitfucks ‎– Det Är Ditt Fel
Martin Suicide 15/05/2017 EP, Recenze

Máte kytaru, bubny a místo v garáži? Tak zvedněte zadek a založte kapelu. Švédští Shitfucks jsou ukázkou toho, jak si s podobnými věcmi nemusíte vůbec lámat hlavu.

Věrni duchu garážového punku, stejně jako legendárnímu obalu zinu Sniffing Glue s obrázkem dvou akordů doprovázených textem „A teď založte kapelu“, Shitfucks bez servítek předvádějí rozhašený minimalistický garage rock s tou nejzákladnější zvukovou produkcí, znějící jako by to celé bylo nahráváno živě ve zkušebně.

Čistá kytara, občas lehce rozhašená, nakvašený dívčí zpěv a bubny ve své nejprimitivnější podobě jsou nosné atributy celé nahrávky a spolu s totálně DIY vzhledem desky vytváří v podstatě ideální mozaiku. Krása v neumětelství – aspekt, který jako by se vytrácel, se v provedení Shitfucks hlásí o slovo.

Je to jako rocknrollová variace na naivní umění. Žádné složitosti, pouze čirá chuť vykřičet své pocity za doprovodu několika akordů a bubnů. Ve stavbě melodií najdete odkazy na klasický švédský punk, což umocňuje rodný jazyk používaný ve zpěvu, ale i na americké garážové záležitosti, v tom nejvíc možném DIY amatérském provedení.

Tahle deska má svůj šarm!

Info
Label: shitfucks.se
Rok vydání: 2015
Tracklist

1.       Stupet

2.       Röster I Huvet

3.       All Pa Bussen

4.       Skogen

5.       Hall Käften Och Lyssna

6.       Förstatt Förratt

7.       Sista Skriket

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com