Kids and Heroes
Sheer Mag – Need To Feel Your Love
Martin Suicide 18/01/2018 LP, Recenze

Sheer Mag jsou jednou z těch vyhajpovaných kapel posledních sezón, okolo kterých se virtuálním světem nese fůra povyku. Musím říci, že rané singly mě poněkud zklamaly, především dík tomu, že jim předcházelo trochu moc superlativů. Nyní jsou tu Sheer Mag se svým prvním regulerním albem, ke kterému pro změnu přistupuji s lehčí skepsí.

Jenže motiv otevírající celou desku mě dostává na první dobrou, skvěle zrecyklovaný sedmdesátkový mainstreamový rock s aktualizovaným šmrncem, méně monstrózní zvukovou produkcí a šarmantním muzikantským amatérismem. Nabízí se rčení o tom, že to tu bylo nesčíslněkrát a je to tu zas, ale vedle dnešní populární hudby je to, co nabízejí Sheer Mag, dotek přirozené geniality. To navíc platí i v momentech, kdy kapela zvolní do odlehčenějších powerpopových poloh jako v druhé a zároveň titulní Need To Feel Your Love. Duch Thin Lizzy se poznenáhlu vznáší místností, ač z reproduktorů zní Sheer Mag, a to jen těžko nechápat jako kompliment. Pokud tedy nejste ortodoxní fanoušek gore grindu.

Z počátku mě vytáčí iritující míra efektů na zpěvu, spojená s barvou hlasu, který asi nejvíc evokuje situaci, kdyby Lisa Simpson zpívala v rockové kapele, ale po chvíli se to poddá, neboť i to funguje v komplexní stavbě písní. Nutno navíc říci, že kapele sluší jak tvrdší rockové polohy, tak i ty jemnější, kdy se veze na vlně melancholií nasáklých kytarových motivů.

Need To Feel Your Love je skvělá rocková deska.

Info
Label: staticshockrecords.com
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Meet Me In The Street
2. Need To Feel Your Love
3. Just Can’t Get Enough
4. Expect The Bayonet
5. Rank And File
6. Turn It Up
7. Suffer Me
8. Pure Desire
9. Until You Find The One
10. Milk And Honey
11. Can’t Play It Cool
12. (Say Goodbye To) Sophie Scholl

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com