Kids and Heroes
Shandy – Bish Bosh Bash
Danny 06/10/2017 EP, Recenze

Otevřete si třetinku dobrého pale ale, připravte si citronovou šťávu, trochu sodovky, cukr a mátu. Všechno smíchejte, běžte do obýváku a na gramofon položte sedmipalec australských Shandy. Na vypití máte čas dva songy, to pohodlně stihnete. Ale možná to jen vyexujete, když budete otáčet desku, protože Shandy se nedají poslouchat se založenýma rukama a bez podupávající paty.

Shandy vznikli v roce 2013 v australském Brisbane a ve své sestavě mají členy Mouthguard nebo Scrumfeeder. Ačkoliv vazba na punkovou scénu je jasná, Shandy svým soundem reflektují spíš přelom 60. a 70. let. Prakticky ve stejnou dobu, kdy vydali svůj dvanáctipalcový debut Tough Pucker a vyrazili na evropské tour, vyšel i sedmipalec, obsahující dva tracky, které na albu nenajdete: Bish Bosh Bash a Rock n Roll Soldiers. Oba songy by tam ale klidně být mohly, protože atmosférou přesně zapadají do bovver rockového rámce, který si Shandy drží.

A strana Bish Bosh Bash je hodně dřevní pecka, která, stejně jako Shandy samotní, spojuje glam s rock’n’rollem a Oi!punkem. Nejde o rychlost, ale o riff samotný, pořádné boogie, jasný odkaz The Jook. A všichni ruce nahoru! Song, který se může směle rovnat těm největším hitům kapely: Dance, You Got It Going On nebo Dance All Night. B strana, nebo spíš AA strana Rock n Roll Soldiers je, jak název napovídá, přísnou rock’n’rollovou záležitostí, gradující už od první vteřiny.

Sedmipalec zdobí parádní artwork od Roberta Hargreavese. Ukazuje typického představitele australské lokální subkultury sharpies, ke které se Shandy hlásí, v dnes již neexistující herně The Pacific Poolroom v Dandenongu nedaleko Melbourne. 3175 na kulečníkových koulích symbolizuje poštovní směrovací číslo do Dandenongu, propínací svetr zase barvy místního fotbalového klubu. A k tomu ten krásný odkaz na Alladin Sane.

Shandy jsou pro mě osobně nejlepším představitelem malého glamového revivalu, který kromě nich aktuálně reprezentují třeba Faz Waltz, So What nebo Giuda. Co takhle se sejít 8. října na strahovské Sedmičce?

Info

Rok vydání: 2015
Label: Longshot Music / Contra Records
Link: facebook.com/shandyrocks

Tracklist

01. Bish Bosh Bash
02. Rock n Roll Soldiers

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com