Kids and Heroes
Sedmičce přijede k padesátinám popřát Mr. Symarip, v premiéře vystoupí Chancers AKA
Redakce 16/09/2019 Pozvánky

Klub 007 Strahov slaví 50 let a jedním z gratulantů bude i Mr. Symarip. Černý skinhead se do Prahy vrací novou deskou Almighty Ska, doprovázet ho budou Chancers AKA. Ti zároveň vystoupí v nové sestavě a s novým repertoárem rok po konci The Chancers.

„Ze života odplouvám na groovu,“ zpívá na aktuální desce Roy Ellis, který vystupuje pod pseudonymem Mr. Symarip. Nikdo neví kolik je mu let, za studiovým mikrofonem nicméně stál poprvé v roce 1962. Právě tehdy začala na břehy Velké Británie dorážet vlna jamajského ska, jež postupně probublala až do nejvyšších pater tamních žebříčků. Ke konci 60. let Roy Ellis, tehdy ještě s kapelou Symarip, prodal na sedm milionů desek a stál za vznikem skinhead reggae. Tímto subžánrem vyšli jamajští přistěhovalci vstříc dětem britské dělnické třídy, která s imigranty sdílela životní podmínky, zkušenosti i lásku k reggae.

Právě hity jako Stay With Him, Skinhead Girl, Must Catch a Train nebo Skinhead Moonstomp opět zazní v Praze, v Bratislavě pak vůbec poprvé. Kromě písní ze zlatého fondu reggae přiveze Mr. Symarip také letošní album Almighty Ska, z něhož pravidelně hraje například rádio BBC.

Britskému zpěvákovi s jamajskými kořeny bude opět krýt záda tuzemská kapela. Česko-britští The Chancers udělali loni v září tečku za dvacetiletou kariérou čítající pět studiových alb, přes tisíc koncertů doma i v zahraničí a nespočet kocovin. Rozloučili se vlastním festivalem Rude Boy Paradise a nyní se přesně po roce se vrací na pódia se zpěvačkou Adélou a novým repertoárem. V roce 2019 vystupují pod názvem Chancers AKA.

Před pražským koncertem proběhne na hřištích u Klubu 007 Strahov antirasistický fotbalový turnaj Love Football Hate Racism spojený s veganskou grilovačkou, hudbou a pyrotechnikou, po desáté hodině večerní čeká Sedmičku tradiční Skaparáda. V Bratislavě se o afterparty postarají tamní The Ugly Selectors a jejich hosté.


20. 9. 2019 – Re:fresh Club, Bratislava

FB Event – https://www.facebook.com/events/308970850000319/

Předprodej vstupenek – http://ska.sk/tickets/

21. 9. 2019 – Klub 007 Strahov, Praha

FB Event – https://www.facebook.com/events/1012590385797879/

Rezervace vstupenek – https://bit.ly/2zo7fKt

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com