Kids and Heroes
Scenic Belly – Trying Hard To Be A Man
Martin Suicide 13/06/2016 EP, Recenze

Scenic Belly, kapela z jihu Švédska, která hraje s delšími či kratšími pauzami již od půle 90. let, se v posledních letech nadechla k výrazně vyšší aktivitě a po 12“ z roku 2014 je tu další várka muziky, tentokrát na sedmi palcích vinylu.

Úvodní a zároveň titulní píseň Trying Hard To Be A Man přichází se skvělou melodií a nadneseně evokuje jakýsi mix mezi Cock Sparrer a The Clash s podmanivou úvodní kytarovou melodií a hymnickým refrénovým sborem, to vše se současným street punkovým zvukem a pojetím produkce i aranží. Jednoznačně hit. A je tu skladba číslo dvě, svižné střední tempo opět clashovské prolínání dvojice kytarových linek a bezskrupulózně rancidovská linka zpěvu. Jako třešinka na dort tu pak přichází klávesová linka v mezihře.

 

Druhá strana nabízí kombinaci stejných triků, klasický punk a to nejmelodičtější z Oi!, jdou ruku v ruce. Třetí Good Days má skvělý refrén dovedený do stylové gradace v závěru. Desku zakončuje ze čtveřice nejrychlejší a nejpřímočařejší skladba Europe s lehce zmotörheadovanou basovou linkou a opět velice zpěvným refrénem, kde se ukazuje, že ve Skandinávii i chlápci v martenskách, polo tričkách a s holejma hlavama vnímají svět o dost jinak než značné množství jejich místních vizuálních ekvivalentů.

Scenic Belly jsou překvapivě chytlavý dospělý moderní street punk, kde se melodický autorský potenciál střetává s vlivy sedmdesátkového britského punku i toho nejlepšího z Oi!, to vše v podání chlápků, co už vědí, jak na to.

Info

Label: amty.se
Rok vydání: 2016

Tracklist
  1. Trying Hard To Be A Man
  2. The Devils Tail
  3. Good Days
  4. Europe

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com