Kids and Heroes
S tímhle přístupem vás nic dobrýho nečeká. Negative Approach premiérově v Brně
Marek Hadr 01/06/2019 Pozvánky

Legendární kapela Negative Approach, kterou lze po boku kapel Black Flag a Minor Threat označit za pionýry amerického hardcoreu, přijíždí poprvé do Brna. Už 23. července, Kabinet Múz, ve společnosti Repelent SS a Vole.

Vznikli v roce 1981 v Detroitu, jednom z nejneutěšenějších měst v Americe. Svoje hudební DNA ovlivněné zvukem The Stooges a MC5 a životní frustraci a zoufalství přetavili v hlučnou, rychlou a nenávistnou hudbu. Oproti výše zmíněným kolegům byla však celá detroitská scéna přímočařejší, násilnější a zkrátka víc lopata. První singly a album vyšly jako jedno z prvních titulů na legendárním detroitském vydavatelství Touch and Go, které se vzápětí stalo jednou z nejzásadnějších líhní nezávislé hudby. I za velmi krátkou dobu existence kapely, která se datuje mezi roky 1981 – 1985, stihli nahrát skladby, které se po letech staly bez přehánění zlatým fondem amerického HC a které zaslechnete hrát v tisíce garážích i na velkých pódiích vyhlášených celebrit po celém světě.

Druhá kapitola kapely se začala psát při příležitosti oslav 25 let existence labelu Touch and Go a následné nabídce, aby si NA zahráli po boku The Stooges a MC5. Zpěvák John Brannon tehdy postavil kapelu, se kterou vydal i nový singl na Taang! Records. Úterní červencový klubový koncert ve společnosti hitů jako „Pressure“, „Can’t Tell No One“ nebo „Ready to Fight“ zaručuje, že Kabinet se v poklidném prázdninovém čase stane opět jadernou elektrárnou!

Ani Negative Approach si ale nedovolí uzurpovat pódium Kabinetu jenom pro sebe. A proto dorazí taky dva české supporty, Repelent SS a Vole. První zmínění jsou skandálním propojením Moravy a Prahy. Jeho výsledkem je rychlý, drtivý HC v duchu kanadské školy let 90. S krátkou stopáží a skvělými texty. U jejich vystoupení si můžete být jisti, že nic nebude jako před tím. Čistá zkáza, Brutální živočich a zaměstnanci Drutěvy by vám mohli vyprávět. Druzí mají na rtech úderný slogan Nikdo Vám nemůže dát tolik my vám můžeme slíbit. Vole jsou továrna na hluk i neplechu, kterou nezastaví ani vlak. Z propojení punkového a AVU světa nemůže vzniknout nic „hezkýho“, a tak už se náramně těšíme na druhou velkou desku, která pomalinku začíná kopat.

Foto: Doug Coombe

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com