Kids and Heroes
S Horror Vacui a Totenwald dorazí do Prahy darkpunková smršť
Martin Suicide 17/08/2015 Pozvánky

V neděli 30. srpna zahraje na pražské Sedmě italský dark/gothpunkový nářez Horror Vacui. Společnost jim budou dělat roztrhaní berlínští číratci Totenwald.

Před dvěma lety jste mohli na festivalu Enemy of the Sun zachytit jedno z nejnadějnějších jmen současné deathrock/gothpunkové scény. Italští Horror Vacui ale od té doby nezaháleli a dali vzniknout vynikající desce „Return of The Empire“, která patří k tomu nejzajímavějšímu, co poslední dobou v tomto ranku vyšlo. Deathrockový nápřah si tu v dobře vystavěných skladbách podává ruce se ztemnělými gotickými náladami – ale bez patosu, pózy nebo klišé. A protože dámy a pánové mají pověst koncertního uragánu, je nejvyšší čas je vrátit do Prahy.

Zatímco Italové patří už mezi poměrně etablované spolky, berlínští Totenwald se zatím těší „pouze“ pověsti rychle stoupající hvězdy. Za to může nejen nepřehlédnutelná deathrock/punková vizáž, ale především temný postpunkový zvuk s řezavými deathrockovými vpády a podmanivý hlas zpěvačky Trish, který všechny milovníky Siouxsie postaví do pozoru. Tím vším se trojice představila na velmi povedeném debutu „Wrong place, Wrong time“. A není se co divit, že má kapela tak našlápnuto – v řadách Totenwald totiž najdete bývalé členy spolků The Wings Of Desire a výbušných darkpunkových Tanzkommando Untergang.

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com