Kids and Heroes
RV-4 – Názor
Martin Suicide 18/06/2018 EP, Recenze

RV-4 ze středočeského Benešova fungují již od počátku nového tisíciletí, což je vlastně úctyhodný časový úsek. Za tu dobu stihli natočit několik nahrávek a obměnit sestavu, až dospěli k aktuálnímu EP s titulem Názor. Které je také první nahrávkou kapely vydanou na samostatné gramofonové desce. Ta se schovává v graficky vyvedeném kresleném obalu.

RV-4 předvádějí to, kam se začal hardcore ubírat v devadesátých letech, kdy vstřebával více a více metalových vlivů a začal ztrácet spojení se svými punkovými kořeny. V zásadě rychlejší skladby jsou prošpikovány pomalejšími prvky, metalovým pojetím kytarového zvuku i motivů, a k tomu všemu dostanete nakvašený hrdelní zpěv. Ten je doplněn o tu a tam nějaký ten intonační odkaz na popěvky typického českého punku, což může znít nezvykle, ale ono to zde v celkovém kontextu vlastně funguje.

S nadsázkou lze říci, že RV-4 v těchto momentech zní, jako kdyby Nežfaleš začala hrát hatecore, nebo se reinkarnovala v nějakou strakonickou hardcore kapelu z druhé půle devadesátých let. Což naprosto sedí především na refrén druhé písně Život. Hlavní zpěv jinak svým pojetím čerpá především z onoho charakteristického křiku Rogera Mireta na pozdějších deskách Agnostic Front, což ostatně dobře koresponduje s tím, jakým stylem hraje celá kapela.

Zvuk je poplatný zmetalovanému hardcore a, ačkoliv osobně bych ho pojal naprosto jinak, vlastně mu nelze nic zásadně vytknout. Má šťávu a zároveň je čitelný, takže pokud jste fandové takto pojaté muziky, není o čem diskutovat.

Info
Label: https://rv4punx.bandcamp.com/releases
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. GNWP
2. Život
3. Názor
4. Svoboda

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com