Kids and Heroes
Ruleta Rusa – Eurotour
Martin Suicide 05/03/2018 LP, Recenze

Na některé desky se čas od času dostane až se zpožděním, ale to nic nemění na jejich úrovni. Dvanáctipalec kalifornských Ruleta Rusa vyšel již v roce 2015 u příležitosti evropského turné na španělském vydavatelství Trabuc Records, ale cestu do redakční přihrádky si hledala trošku déle, aby v ní následně také chvilku pobyla. I tak ovšem faktem zůstává, že tahle kapela si mě omotala kolem prstu již svým prvním singlem vydaným u Modern Action Records a opětovně to dokazovala každou další nahrávkou.

Ruleta Rusa do sebe skloubili klasický šmrnc kalifornského punku s latinsko-americkým jižanským nespoutaným šmrncem, ukotveným v nezpochybnitelném intonačním kouzlu španělštiny.

Sedmička skladeb počínaje úvodní Divina Providencia jede jako z partesu až k poslednímu taktu závěrečné Es Un Desorden. Kompozice se nesou ve svižných středních tempech, kytarové rify i sólová kvílení předvádějí figury našprtané v lekcích rocknrollu Johnnyho Thunderse a nade vším se nese melodický a zároveň spratkovsky nespoutaný zpěv.

Čas od času se ale dokáže rozjet do divoké hardcore punkové smršti, jakou je druhá Cambios, aby si o chvilku dál pohrávala s melodickými vlivy punkové Kalifornie konce sedmdesátek v písni Antiaereas. Kapela tak pokračuje ve stylu vytyčeném již na předchozích deskách, a pokud chceme jít hlouběji do minulosti, již jejich neméně skvělými předchůdci Peligro Social někdy v polovině první dekády tohoto milénia.

Ruleta Rusa patří k nejnedoceněnějším punk kapelám posledního desetiletí, tedy alespoň v místním prostředí.

Info
Label: https://mendekudiskak.bandcamp.com/
Rok vydání: 2015
Tracklist
1. Divina Providencia
2. Cambios
3. Odiado
4. Antiaréreas
5. Hijos De Perra
6. Todo Es Mierda
7. Es Un Desorden

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com