Kids and Heroes
Ruleta Rusa – Eurotour
Martin Suicide 05/03/2018 LP, Recenze

Na některé desky se čas od času dostane až se zpožděním, ale to nic nemění na jejich úrovni. Dvanáctipalec kalifornských Ruleta Rusa vyšel již v roce 2015 u příležitosti evropského turné na španělském vydavatelství Trabuc Records, ale cestu do redakční přihrádky si hledala trošku déle, aby v ní následně také chvilku pobyla. I tak ovšem faktem zůstává, že tahle kapela si mě omotala kolem prstu již svým prvním singlem vydaným u Modern Action Records a opětovně to dokazovala každou další nahrávkou.

Ruleta Rusa do sebe skloubili klasický šmrnc kalifornského punku s latinsko-americkým jižanským nespoutaným šmrncem, ukotveným v nezpochybnitelném intonačním kouzlu španělštiny.

Sedmička skladeb počínaje úvodní Divina Providencia jede jako z partesu až k poslednímu taktu závěrečné Es Un Desorden. Kompozice se nesou ve svižných středních tempech, kytarové rify i sólová kvílení předvádějí figury našprtané v lekcích rocknrollu Johnnyho Thunderse a nade vším se nese melodický a zároveň spratkovsky nespoutaný zpěv.

Čas od času se ale dokáže rozjet do divoké hardcore punkové smršti, jakou je druhá Cambios, aby si o chvilku dál pohrávala s melodickými vlivy punkové Kalifornie konce sedmdesátek v písni Antiaereas. Kapela tak pokračuje ve stylu vytyčeném již na předchozích deskách, a pokud chceme jít hlouběji do minulosti, již jejich neméně skvělými předchůdci Peligro Social někdy v polovině první dekády tohoto milénia.

Ruleta Rusa patří k nejnedoceněnějším punk kapelám posledního desetiletí, tedy alespoň v místním prostředí.

Info
Label: https://mendekudiskak.bandcamp.com/
Rok vydání: 2015
Tracklist
1. Divina Providencia
2. Cambios
3. Odiado
4. Antiaréreas
5. Hijos De Perra
6. Todo Es Mierda
7. Es Un Desorden
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Diskuze

  • Facebook(0)
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com