Kids and Heroes
Ruined Floor – Ruined Floor
Danny 10/08/2017 CD, Recenze

Chápu tu lásku k muzice, ke kapelnímu životu, nemožnost opustit dodávku a nenávidět bagetu, to punk rockové martyrium, které dobrovolně podstupujeme. Vidíme sami sebe jako tragické postavy, pro které jsou jediným smyslem existence víkendové koncerty. Přesně z tohohle důvodu vznikli severočeští Ruined Floor, jejichž členové po rozpadu svých předchozích kapel zjistili, že bez vlastní muziky nemůžou fungovat. Rok po svém vzniku pak Ruined Floor vydali svůj eponymní debut.

Na ploše sedmi písniček Ruined Floor předvádějí to, co se dá přesně zařadit do kategorie „český punk“. Ve zvuku jsou cítit vlivy místních kapel z počátku devadesátých, i z konce osmdesátých let, výsledný sound pak evokuje třeba první desku Totálního Nasazení nebo Punk Floid kolem desky Tvůj boj, ve výsledku se ale nahraným materiálem s výše zmíněnými kapelami srovnávat nemůžou. Ani textově nijak Ruined Floor nevybočují – nekonečný pracovní koloběh, zklamání ze života, zvrácenosti doby.

Úvodní Přemýšlím je slibný začátek, energický, s překvapivou mezihrou a navíc žádné velké otálení, hezky do dvou minut. Tuhle stopáž si plus mínus drží kapela u každého tracku. Dětství má začátek s trošku otravnější kytarou, ale písničky o starých časech fungují vždycky. Nejslabší chvilku si Ruined Floor vybrali v písničce V objetí a následující Paparazzi, kde se poselství rozmělňuje v textu. Naopak Už nemáš sílu po tvůrčím útlumu jednoznačně vyniká. I poslední Friends Forever patří k tomu lepšímu na albu, pokud přejdu rým den – sen.

Debut Ruined Floor trpí klasickými neduhy prvních nahrávek, ale to k existenci kapel patří. Pochvalu zaslouží sehraná rytmická sekce, naopak dobré by bylo vytěžit víc ze dvou kytar a odstranit nelogičnosti v textech („utíkáš jak maso“ atd.). Každá kapela, která u nás vznikne a rozhodne se zpívat česky (byť pod anglickým názvem), ale zaslouží respekt a dotváří kolorit domácího punku.

Info

Rok vydání: 2016
Label: DIY
Link: bandzone.cz/ruinedfloor

Tracklist

01. Přemýšlím
02. Dětství
03. V objetí
04. Paparazzi
05. Stroj
06. Už nemáš sílu
07. Friends Forever

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com