Kids and Heroes
Ruby – Ruby
Martin Suicide 07/06/2017 EP, Recenze

Z popela skvělých a zároveň nedoceněných Idle Hands a Blank Pages, doplněného o pohrobky dalších více či méně známých jmen, vzešli Ruby. Nové jméno na berlínské punkové paletě.

Ruby na svém sedmipalci přinášejí čtyřnásobnou dávku supermelodického punku, navazující tam, kde před lety skončili Idle Hands. Nezaměnitelné pojetí zpěvu a barva hlasu zpěváka je jasná spojnice a přirovnání se tak nelze vyhnout. Ruby přináší něco navíc – je tu ženský element prezentovaný v back up zpěvech i jako ten hlavní ve třetí Time Out. I styl psaní písniček více cestuje do jiných sfér, než aby se držel stylově punkového pojetí, a zvonivý zvuk čistých kytar jako by utekl z nahrávek Masshysteri. Je tu ale naprosto stejná naléhavost, melancholie, snoubící se s osobitou intenzitou projevu. Přesně to, proč jsem si zamiloval Idle Hands prvním poslechem, funguje i zde a dělá z EP jeden z mých nejoblíbenějších sedmipalců posledních měsíců.

Čtveřice písní je jako naprosto osobitá odpověď na Wipers, sražených někde na dálnici s Replacements, přelakované do moderních zvukových odstínů. Úvodní Deadlock to vše sumarizuje v té nejlepší podobě a člověk si jen říká, jak může být rocknroll i dnes bezprostřední a svěže geniální.

Skvělé EP.

Info
Label: rockstarrecords.de
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       Deadlock

2.       Breakdown

3.       Time Out

4.       Bad Trip

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com