Kids and Heroes
Rövsvett – Hunden Beskyddar Människan Men Vem Beskyddar Hunden??
Martin Suicide 02/11/2013 EP, Recenze

Byla půle osmdesátých let, když se mi do rukou dostaly první švédské DIY punk nahrávky. Mezi nimi bylo i první EP Rövsvett. To se spolu s Mob 47, Huvutvatt, Anti Cimex, Crude SS, MassMedia či Asta Kask stalo v té době základním kamenem mé lásky ke švédskému punku.

Kapela, která vznikla již v roce 1982, je dodnes aktivní a čas od času vydává nějakou tu novou desku. Nicméně tímto vinylem jdeme zpět ke kořenům a deset zde obsažených písní pochází z prvního dema nahraného i vydaného již v roce 1984. To prezentuje kapelu v její nejranější a nejsyrovější podobě. Je tu tedy vše, co můžete očekávat, neučesanost, rozhašená syrovost, teenegerský vztek a amatérsky zkušebnová kvalita nahrávky. To se ovšem pojí s bezprostředností celého projevu, kouzlem přirozeného neumětelství. Pro archeology a adoranty starých dnů evropského hardcore je tu vše tak, jak má být. Takže žádný post-green day media friendly pseudo punk, ale nahrávka, která je špinavá, nehezká a iritující, ale v tom je její kouzlo. Tohle je hardcore ve své původní podobě, zkušebnový hluk party malých kluků, kteří se snaží samoucky napodobovat, to co odposlouchali ze singlů Discharge, Poison Idea či Negative Approach a zahrát to, jak jen nejrychleji dokáží. Je to dotek světa, který už dávno neexistuje, se všemi plusy i mínusy, ale zaznamenaný v naprosto autentické podobě. Je to vzkaz doby, kdy nikdo normální neměl zdání o internetu či mobilních telefonech a obešli jsme se bez ulic ucpaných auty a odpudivých shopping mallů a Rövsvett jsou příkladem autentického soundtracku té éry, z níž se již nic nevrátí a pouze se bude postupně vytrácet v našich vzpomínkách, ale o to důležitější jsou počiny, jako je tenhle. Ve svých drážkách otiskují zvukovou stopu minulosti a jsou tak zvukovým doprovodem černobílých fotek, kde jsme všichni hubení, mladičcí a naše kštice jsou plné vlasů. Bohužel vše z toho je patrně nepřenosné a kdo nezažil danou dobu, nikdy si nedokáže zasadit konkrétní hudbu do celé mozaiky.

Mimochodem Rövsvett jsou i v současnosti poměrně aktivní kapelou, která zanedlouho vyráží na americké turné a po novém roce plánuje vydání split EP s nikým menším než s Poison Idea.

Info

Label: j4k.dk

Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Jehovas Vittnen
  2. Snutar
  3. Kontaktproblem
  4. Nazzesvin
  5. Knäcka Dej
  6. Världskrig 3
  7. Likna Dej
  8. Oskyldiga Människor
  9. Makt
  10. Heroin

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com