Kids and Heroes
Rock for People přivítá legendárního Sugar Mana
Tony Youngfield 21/12/2017 Pozvánky

Rock for People verze 2018 začíná odtajňovat hvězdy velkého formátu – na třiadvacátém ročníku, který se odehraje ve dnech 4. až 6. července, se ti hudebně znalejší, ale samozřejmě i ti, kdo o něm nikdy neslyšeli, mohou těšit na tajemného Sugar Mana.

Pod touto přezdívkou, objevivší se v titulu dokumentu Searching For The Sugar Man, pojednávajícího o jeho kultovní, avšak zároveň neznámé osobě, se skrývá skromný muž, duch z města, dylanovsky zasněný básník a hudebník Sixto Rodriguez. Kdo byl loni v létě v narvaném Foru Karlín, mohl vidět, že i přes pokročilý věk a nepříliš dobrý zdravotní stav má Sixto pořád onu zářivou auru a magickou energii. Rodriguez bude nejstarším umělcem, který kdy na Rock for People vystoupil.

Držme mu palce, ať nám ještě nějakou dobu vydrží a zdraví ho nezradí úplně – byla by škoda nevidět legendu, jež o svém statusu na druhé straně světa ani nevěděla; po naprosto nezaslouženém neúspěchu na hudebním poli se dvěma geniálními alby Cold Fact a Coming From Reality žil chudý život dělníka na stavbách a protloukal se, jak to šlo. A to i přesto, že je inteligentním a vzdělaným člověkem – vystudoval filozofii. Bylo by na místě použít ono provařené „na stará kolena“ – až v posledních letech si totiž Rodriguez může naplno vychutnat slávu a uznání, o nichž ví, a šířit pozitivní energii. Vydejte se na Rock for People na výlet za hranice všedních dní se slavným neznámým Sixtem Rodriguezem.

Rock for People se uskuteční od 4. do 6. července v hradeckém Festivalparku. Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 12. 2017 v prodeji za cenu 1600 Kč. Z line-upu  Rock for People 2018 jsou zatím potvrzeni například legendární The Prodigy či memphisští rockeři Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com