Kids and Heroes
Rock for People přivítá legendárního Sugar Mana
Tony Youngfield 21/12/2017 Pozvánky

Rock for People verze 2018 začíná odtajňovat hvězdy velkého formátu – na třiadvacátém ročníku, který se odehraje ve dnech 4. až 6. července, se ti hudebně znalejší, ale samozřejmě i ti, kdo o něm nikdy neslyšeli, mohou těšit na tajemného Sugar Mana.

Pod touto přezdívkou, objevivší se v titulu dokumentu Searching For The Sugar Man, pojednávajícího o jeho kultovní, avšak zároveň neznámé osobě, se skrývá skromný muž, duch z města, dylanovsky zasněný básník a hudebník Sixto Rodriguez. Kdo byl loni v létě v narvaném Foru Karlín, mohl vidět, že i přes pokročilý věk a nepříliš dobrý zdravotní stav má Sixto pořád onu zářivou auru a magickou energii. Rodriguez bude nejstarším umělcem, který kdy na Rock for People vystoupil.

Držme mu palce, ať nám ještě nějakou dobu vydrží a zdraví ho nezradí úplně – byla by škoda nevidět legendu, jež o svém statusu na druhé straně světa ani nevěděla; po naprosto nezaslouženém neúspěchu na hudebním poli se dvěma geniálními alby Cold Fact a Coming From Reality žil chudý život dělníka na stavbách a protloukal se, jak to šlo. A to i přesto, že je inteligentním a vzdělaným člověkem – vystudoval filozofii. Bylo by na místě použít ono provařené „na stará kolena“ – až v posledních letech si totiž Rodriguez může naplno vychutnat slávu a uznání, o nichž ví, a šířit pozitivní energii. Vydejte se na Rock for People na výlet za hranice všedních dní se slavným neznámým Sixtem Rodriguezem.

Rock for People se uskuteční od 4. do 6. července v hradeckém Festivalparku. Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 12. 2017 v prodeji za cenu 1600 Kč. Z line-upu  Rock for People 2018 jsou zatím potvrzeni například legendární The Prodigy či memphisští rockeři Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Diskuze

  • Facebook(0)
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com