Kids and Heroes
Ricky C. Quartet – Sweet Revenge
Martin Suicide 24/07/2013 EP, Recenze

Londýnští Ricky C. Quartet jsou zpět s dalšími pěti minutami rocknrollu, jež nakopávají prdel stejně jako jejich živá vystoupení, což mohou potvrdit ti, kteří si je nenechali utéct před nedávnem v pražském Popocafépetlu.

Titulní Sweet Revenge s nosným rifem i náladou, které zní jako jedna velká pocta nedostižným Australanům Radio Birdman, ovšem s náležitě vlastní tváří. Skvělý punkový hit od začátku do konce a ukázka toho, jak lze být melodický a zároveň náležitě hajzlíkovský bez nejmenšího náznaku přeslazenosti.

Píseň Sometimes na béčku pro změnu zní tak trochu jako Slaughter & The Dogs. Punk s lehce pub rockovým nádechem a ten je ještě umocněn foukací harmonikou, zaznívající v refrénech i v části se sólem. Klasickým britským rockenrollem načichlá věc. Tohle je jeden z těch singlů, kde se vlastně nedá mluvit o B straně v tom klasickém singlovém pojetí „model A strana = hit a B strana něco na doplnění“.

Parádní sedmipalcový následovník slibného předchozího alba a hlavě pak písně, dík kterým se těším na jejich další nahrávky.

Info

Label: Wanda Records

Rok vydání: 2013

Tracklist

01. Sweet Revenge

02. Sometimes

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com