Kids and Heroes
Richie Ramone přijede do Prahy vzkřísit ducha legendárních Ramones
Redakce 09/02/2016 Pozvánky

Opravdová punková legenda přijíždí poslední 26. února do ČR, aby v pražském klubu Exit-Us odehrála jediné vystoupení na našem území v rámci aktuálního evropského turné. Richie Ramone je americký bubeník legendárních Ramones – skupiny, která je považována za první punkovou kapelu vůbec a je jí přisuzována základní inspirace pro pozdější hudební dění ve Velké Británii.

Richie s Ramones spolupracoval v letech 1983 – 1987, kdy byl z kapely vyhozen původní bubeník Marky. Nahrál tři studiová alba: Too Tough To Die, Animal Boy a Halfway To Sanity a v roce 1985 i živák Smash You: Live´85. S kapelou absolvoval přes 500 vystoupení po celém světě a jak uvedl frontman Joey, byl nejrychlejším a nejpřínosnějším bubeníkem za celou dobu existence kapely. Jako jediný se také podílel na skládání písní pro všechna tři řadová alba, na kterých hrál, a jako jediný zpíval. Je například autorem hitu Somebody Put Something in My Drink anebo skladeb Smash You, Humankind, I’m Not Jesus, I Know Better Now a (You) Can’t Say Anything Nice. Je také jediným bubeníkem Ramones, který v nějaké skladbě zpíval hlavní vokál, a to v písni (You) Can’t Say Anything Nice.

Podílel se na druhém, posmrtně vydaném, albu Joeye Ramonea Ya Know?, které vyšlo 22. května 2012. O rok později vydává sólové album Entitled, ze kterého zazní podstatná část na pražském koncertě.

Skupina vystupuje ve složení: Richie Ramone (bicí, sólový zpěv), Alex Kane (sólová kytara, zpěv), Clare Misstake (basa, zpěv) a Ben Reagan (kytara, bicí).

Vstupenky : 350,- CZK pouze v síti Ticketpro. Pozor – omezená kapacita klubu!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com