Kids and Heroes
Režisér filmu This is England zvěčnil příběh Stone Roses
Johnny Násilník 03/06/2013 Magazín

„Jestli přemýšlíte nad tím, že budete dělat film a necháte ho točit někoho jiného, zabiju se,“ řekl režisér Shane Meadows (This is England) jedné ze zásadních kapel rockové historie The Stone Roses při jejich loňském comebacku. Režisér přežil, a tak se 5. června dočká uvedení do kin dokument Made of Stone.

Dokument je pojmenovaný po písni z jejich debutového alba, dnes kritiky a prestižními časopisy často označovaného jako jedna z nejlepších nahrávek všech dob. Stone Roses se tehdy podařilo nahrát desku plnou reminiscencí na psychedelii ze západního pobřeží, zvonivých kytarových riffů, taneční funky rytmiky a popových melodií, kterými zažehli éru britpopu a pozdějšího indie revivalu.

Po nepříliš povedeném druhém albu a soudních tahanicích s nahrávací firmou pak přišel rozpad a patnáctileté mlčení, z něhož se loni zčistajasna vynořil reunion vrcholící třemi monstrózními koncerty v jejich domovském Manchesteru doprovázené mánií a očekáváními hladových fanoušků.

Právě tento reunion a celý příběh skupiny zachycuje snímek Made of Stone. Stone Roses letos pokračují na comeback turné se speciálními hosty a předkapelami jako jsou Johnny Marr z The SmithsPublic Image Ltd. či ve Skotsku Primal Scream nebo The View.

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com