Kids and Heroes
Retox – YPLL
Danny 17/06/2013 CD, Recenze

Jsem za zrcadlem! Pokřiveného světa se poslední dobou dotýkám z druhé strany, nevím, jestli je skutečnost tady nebo tam a čekám na výsledky dalšího krevního rozboru. Děsím se, jaký bude finální verdikt, co všechno mi ještě zakážou, jako by toho už teď nebylo málo. Dávám si do uší novou desku od Retox.

Jako odpověď na mojí frustraci začínají první tóny Modern Balls a jestli existuje hudební zhmotnění mého hněvu z nucené abstinence a dalších sviňáren, je to právě tohle. Nihilistické, až surreálně automatické texty, plné zdánlivě nahodilých kombinací hesel a post-apokalyptických výkřiků do temnoty života. Epitaph tvrdí, že Retox jsou v současnosti nejvíc provokativní a nejenergičtější kapela, což je velkohubé tvrzení hodné spíš Bitch And Chips, jenže musím přiznat, že YPLL je deska pro člověka odkojeného Rancid a Buzzcocks perverzní zjevení. Jako když jsem poprvé slyšel Kind Of Blue od Miles Davise, jako když jsem poprvé viděl Donnieho Darka.

Všechny songy kolem dvou minut, raubířské pecky jako Congratulations, You Are Good Enough nebo Soviet Reunion uvrhují mou pošramocenou tělesnou schránku do iracionálního transu a úryvek z písničky You Lost Me At “It Wasn’t My Fault” – „Some guys got suits, I got soul” dokonale vystihuje, kam Retox cílí a co tím vším myslí. Tohle je monstrum z Wall Streetu a deštného pralesa.

YPLL je to nejlepší a nejoriginálnější, co jsem zatím letos slyšel. Veliká škoda jen, že jsem nezjistil, co pánové mají rádi k jídlu, protože přeci jen je to pro spoustu lidí poslední dobou silný ukazatel kvality produkované hudby. Jenže nasrat, tohle je nejlepší hardcore deska posledních let. Žádný rovný kšilty. Návrat na dřeň kytarový muziky. Rozhodně se nebojím, že by někdo odcházel 4. 7. z plánovaného koncertu na strahovské Sedmičce zklamaný. Takováhle kapela mi v Čechách jednoznačně chybí, a pokud o nějaké víte, dejte vědět.

Info

Rok vydání: 2013

Label: Epitaph

Délka: 21:59

Tracklist

01. Modern Balls
02. Mature Science
03. Don’t Fall In Love With Yourself
04. You Lost Me At “It Wasn’t My Fault”
05. Congratulations, You Are Good Enough
06. Soviet Reunion
07. Greasy Pslams
08. I’ve Had It Up To Here, I’m Going To Prison
09. The Art of Really, Really Sucking
10. Biological Process of Politics
11. Nose to Tail
12. Consider the Scab Already Picked

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com