Kids and Heroes
Retox – Beneath California
Sádlo 22/02/2015 LP, Recenze

Dnes se mi dostala do ruky nová placka kapely Retox. Tahle kalifornská noise-punková parta se zformovala v roce 2011 kolem Justina Pearsona a Gaba Serbiana, kteří dříve vystupovali s bandou The Locust. Retox za svou krátkou kariéru vydali tři studiová alba, jedno EP a splitko s Narrows. Každopádně to není jedna z kapel, která by jen vydávala desky a na živáky neměla čas, ba naopak jejich kalendář je našlapaný akcemi od klubovek po velké festivaly. Nevyhnou se ani naší kotlině a 22. dubna nám zahrají na Sedmičce společně s italskými Zeus! a českými Crossfirefuckinhurricane.

Zatím poslední deska Retox se pyšní názvem Beneath California a vyšla na začátku února u Epitaph records. Už při poslechu první skladby si začnete podupávat a hltat každé zařvané slovo. Nevím, jak to dělají, ale téhle partě se to povede vždy a poslední deska a její první song Die In Your Own Cathedral není výjimkou. Krása střídá nádheru, prokousávám se přes kytarový rify tak tvrdý, že se chvílemi bojím, aby mi nerozbily hlavu. U třetího songu The Savior, The Swear Word dostanu málem infarkt – přišla věc, která mě vždy překvapí, chvíli mám pocit, že mám poškrábanou desku, naštěstí je to ale součást produkce, tak se můžu uklidnit a poslouchat dál. Přichází pomalejší Let’s Not Keep In Touch, kterou si fanoušci mohli poslechnout už na začátku ledna, kdy byla vpuštěna do světa i s videoklipem.

Tempo desky se příjemně střídá, není to jen bezhlavej sypec, jak to u většiny kapel podobného ražení bývá. Každá skladba něčím překvapí a to posluchače prostě baví. Album vás vtáhne do sebe a až do konce nepustí. Z desky je cítit hudební posun kupředu. Jak už to u větších kapel bývá, první hudební počiny nejsou tak vychytaný, i dobří muzikanti se musí sehrát a Retox není výjimka. Zvuk se přiostřil, zdá se, že se i zrychlilo. Celkově budí Beneath California agresivnější dojem oproti předchozím deskám, a to vůbec není na škodu. Dvacet minut uteče jak voda a dostanete se k poslednímu songu Strong Wrong Opinion. Bude to asi klišé, ale je mi trochu líto, že už to mám za sebou.

Retox se vytasili s výbornou deskou, kterou by si měl poslechnout každý milovník přímočarého punku. Jediná věc, kterou bych jim vytknul, je délka alba – 23 minut není moc a ještě pár songů by si zasloužilo. To ale nic nezmění na tom, že hudební kvalita je špičková. Takže za mě veliký plus a užijte si poslech!

Info

Label: epitaph.com

Rok vydání: 2015

 

Tracklist
 1. Die In Your Own Cathedral
 2. We Know Who’s The Prick
 3. The Savior, The Swear Word
 4. Let’s Not Keep In Touch
 5. Disappointing Grade
 6. The Inevitable End
 7. This Should Hurt A Little Bit
 8. Death Will Change Your Life
 9. Without Money, We’d All Be Rich
 10. You’re Only A Crook If You Get Caught
 11. Wooden Nickels
 12. Strong Wrong Opinion

O autorovi

Garáž, sypec, fast'n'roll

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com