Kids and Heroes
Reducers S.F. – Backing The Longshot
Danny 19/05/2015 LP, Recenze

Pirates Press Records vzkřísili před pár měsíci tři řadovky kalifornských Reducers S.F., přihodili k nim spoustu bonusů a zabalili do krásného boxu s názvem Essentials. Ten je oslavou dvaceti let od vzniku téhle streetpunkové kapely, jejíž statut na Západním pobřeží je takřka kultovní, ale ke mně nikdy nedolehl. Původně jsem chtěl zhodnotit celý box nejednou, ale nakonec jsem si řekl, že se podívám na desku po desce, vzhledem k tomu, že i v re-edici se dají jednotlivé kusy koupit jednotlivě. A hned ten první – Backing The Longshot – stojí za investici.

Nebudu lhát, Reducers S.F. jsem neznal ani podle názvu a o to víc mě chytli. Kapela z Bay Area vznikla v roce 1995, ale nevydržela do konce první dekády jednadvacátého století. Momentálně hraje jednou za čas větší akci, jako byly desáté narozeniny PPR, nebo Midwest Live And Loud Weekend a na právě vycházející kompilaci Oi! This Is Street Punk: Vol. 5 nahráli nový song For All The Time. S nadsázkou teď slibují minimálně jednu novou písničku každých deset let. A teď už vím, že mi to nestačí.

Poctivý street punk, to je první co mě napadá, když si pouštím desku Backing The Longshot. Piva nebo boty nad hlavu a užívat si kvalitní sing-alongy. První song desky Never Hear A Word bez kompromisů navozuje atmosféru celého alba. Jednoduché vyhrávky jak od Cock Sparrer a dalších ostrovních legend, povedené sbory a zajímavý hlasový projev. Třeba písnička Let It Go se chlubí zapamatovatelným refrénem i linkou kytary, takže se chytnete už při prvním poslechu. Ze současných kapel Reducers S.F. nejvíc připomínají asi Suede Razors, se kterými je spojuje i stejná lokalita. Jenže ani při Not Too Quick, nebo Looking For Glory, což jsou asi největší hitovky z celé nahrávky, nemáte prázdný pocit z bezduchých pijáckých songů na jedno použití. Nejpřímočařejší v tomhle ohledu je What’s It All About, která by měla znít na každé párty po pátečním fotbalu. A Few Rounds by klidně mohla být z repertoáru Slade a vůbec celá deska je příjemně protkaná tím glam/bootboy feelingem. K závěru desky vyčnívá fantastická pecka Die Like You se zajímavou stavbou a úplně poslední Don’t Like You, což je po hudební stránce opravdu prvotřídní poklona starým dobrým Oi! punkovým kapelám.

Pod víkem Essential boxu Reducers S.F., je překvapivě ukrytý nesmrtelný duch Cock Sparrer. Duch, který není vykradený, kopírovaný, ani znásilněný. Backing The Longshot jsem protočil už hodněkrát a ještě tisíckrát protočím, protože je to ideální deska k letnímu street-punkovému pijáctví, které nás právě teď čeká.

Info

Label: Pirates Press Records
Rok vydání: 2014

Tracklist

01. Never Hear a Word
02. Let It Go
03. Reality Clash
04. Not Too Quick
05. Looking for Glory
06. What’s It All About
07. A Few Rounds
08. Saturday
09. Lowdown
10. Die Like Me
11. SF United
12. Don’t Like You

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com