Kids and Heroes
Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Rock for People 2017
Redakce 24/06/2017 Magazín

Máme pro vás první letošní díl letního seriálu, ve kterém vybíráme to nejlepší z line-upů českých festivalů, na které se chystáme. Čekejte velká jména, ale i zástupce domácí scény, kteří si zaslouží pozornost, nebo zcela neznámé kapely. A protože Rock for People startuje večírkem pro nedočkavé už dnes, začínáme právě s ním.

 

Cocaine Party (pondělí / 16:05 – 16:45 / Muzikus stage)

Riffy a pohyby jako The Hives, divnohumor jako NoFX a skvělá show. To jsou ve zkratce Cocaine Party. Pět kluků z Opavy, kteří se na loňském ročníku Rock for People kryli s Anti-Flag, a ani to nás nepřimělo z jejich vystoupení odejít. A udělali jsme sakra dobře. Tohle byla svěží garáž, z pódia sršela neskutečná energie a jedna sarkastická průpovídka za druhou. Doporučujeme!

Comeback Kid (úterý / 17:00 – 17:45 / RfP stage)

Comeback Kid už jsou provařená kanadská hardcore značka. Nedávno světlo světa spatřil nový singl Absolute s hostujícím Devinem Townsendem a ve vzduchu je cítit nová deska: šestá řadovka Outhsider má vyjít 8. září. Navíc za bicími poprvé uslyšíme Lorena Legareho, bubeníka Youth Decay a Living With Lions. Tohle je povinnost a radost zároveň.

The Picturebooks (úterý / 18:00 – 18:45 / Motorola stage)

Německá dvojka Picturebooks. Kytarista a bubeník, nejenom s výzorem dřevorubců, ale hlavně i s podobným nasazením a úderností. Pokud kytarista zrovna nehází hlavou, tak hraje na kytaru zuby, a zachytit bubeníka v klidu je naprosto nemožné. Jak úžasně hypnotický set se dá udělat jenom ve dvou!

The Amazons (úterý / 18:00 – 18:45 / Komerční banka stage)

Jejich debutové album vyšlo teprve před měsícem, ale málokterá kapela už má takhle našlápnuto. Pokud vám nevadí trochu uhlazenější kapely jako Royal Blood, Kasabian nebo Circa Waves, tak jsou The Amazons přesně něco pro vás. Rozhodně za to ale umí dost zabrat. Jestli se nechcete za pár let proklínat, že jste je neviděli, když ještě nevyprodávali tisícové haly, jděte se na ně podívat teď.

Moose Blood (úterý / 19:00 – 19:45 / RfP stage)

Další britská kometka hrající takový ten milý punk rock. Ale Moose Blood ho hrají hodně poctivě, nevtíravě a nebojíme se tvrdit, že za pár let je na podobných festivalech budeme hlídat jako taháky a hlavní hvězdy. Aktuální album Blush dosáhlo na britskou Top Ten a v kategorii UK Rock & Metal Singles Chart dokonce na první pozici.

Idles (úterý / 22:45 – 23:30 / Motorola stage)

Pecka. Banda nevlídných divochů z UK je skrytým klenotem celého festivalu. Jejich letošní debut Brutalism je jasnou zprávou o stavu duše matky Země. Nekompromisní post punk s totálně destruktivními noisovými plochami vás zaručeně nenechá v klidu zdechnout.

Arrogant Twins (středa / 11:40 – 12:20 / Cyklo stage)

Vemte syrovost, drajv, styl, sebevědomí, okořeňte drzostí a arogancí a vylezou vám z toho Arrogant Twins. Důkaz, že na šlapající kapelu nepotřebujete tři kytaristy ani breakdowny. Stačí kytara, bicí a poctivý punk’n’roll je na světe. A když už mají Arrogant Twins nejlepší video pozvánku na Rock for People v historii internetu, co když bude legendární i jejich koncert? Nenechte si ho ujít!

Sorry Holka (středa / 12:20 – 13:00 / Muzikus stage)

Mladá krev z Teplic, o které je a ještě bude hodně slyšet. Sorry Holka křísí na české scéně všechny svoje devedesátkové vzory a navazují na místní, o generaci starší porevoluční kapely, které bez zapírání vyrostly na Pixies, Sonic Youth a Dinosaur Jr. Navíc s osobitou lyrikou v češtině.

Mastodon (středa / 21:00 – 21:50 / RfP stage)

Oprávněný headliner celého RFP. Netřeba zbytečných popisů. Kapela, která ve stejné sestavě hraje od svého zrodu takřka dvě dekády, přiveze do Hradce svoji sedmou studiovou desku Emperor of Sand, vydanou letos na konci března. Těšte se na ohlušují hard core/rock, který vás vystřelí všemi časovými pásmy napříč celou galaxií.

The Dirty Nil (středa / 21:00 – 21:50 / Jack Daniel’s stage)

Nařáchlý rock’n’roll z kanadského Ontaria. Podobně jako třeba The Orwells si The Dirty Nil neberou servítky vůbec z ničeho. Když není soused doma, udělají u něj zahradní party a zapálí jeho barák jen proto, aby si s přáteli mohli udělat grilovačku. To vše za hlasitého řevu kytar a vykřičených refrénů. Dirty Nil dojeli kanadskou tour s The Flatliners a teď jsou na evropské šňůře společně s Against Me! a The Wonder Years. A to je pozvánka už sama o sobě.

Slaves (středa / 21:55 – 22:45 / Komerční banka stage)

Tuhle oprsklou dvojici si buď zamilujete, nebo je budete do smrti nenávidět. Od roku 2012 za sebou mají už pár úspěchů, největším je ale jejich show, která dokáže nakopat zadek naprosto všem, a to i přesto, že jsou jen dva, s kytarou a bubny. Čistokrevný punk, tvrdé riffy a spousty nadávek. To vás prostě nakopne!

The Atavists (čtvrtek / 11:00 – 11:40 / Muzikus stage)

Oslňují už z nahrávek, ale naživo je to tisíckrát větší bomba. Kapela, která je stejným dílem divná jako cool. The Atavists mají drajv, valivý zvuk, hajvsovsky našláplé písničky, ve kterých míchají blues, stoner rock, surf a rock’n’roll. Zatímco kytarista dává jeden skvělý riff za druhým, klávesák zuřivě mačká Farfisy nebo kýho čerta, basák jede prsty zboostrované linky a bubeník hraje naprosto přesně a účelně. Přesvědčte se sami.

Cash Savage and The Last Drinks (čtvrtek / 21:15 – 22:00 / Motorola stage)

Australský country crashový šestihran v čele s neteří Conwaye Savage, členem z historie nevytratitelných Bad Seeds Nicka Cavea, se vám svojí upřímnou verzí blues garage zpovědí dostanou hodně rychle pod kůži. Pro fanoušky The Decembrist, Bon Iver či The War on Drugs jsou tihle raní Čechomor z Melbourne must-see.

Kraftklub (čtvrtek / 21:55 – 22:45 / Komerční banka stage)

I jim vyšlo před měsícem album. Tahle parta už kolem sebe dokázala vytvořit jakýsi kult a doma v Německu se jim neskutečně daří. Podobně jako třeba Beatsteaks sází na odlehčené taneční riffy, klávesy a indie groove. Vokály často tvoří rapy a rýmy. Jedinou nevýhodou je možná to, že jejich repertoár je celý v němčině. Ale i tak mají dobře propracovanou show, která vás bude bavit.

Thurston Moore Groupe (čtvrtek / 22:45 – 23:30 / Motorola stage)

Důvod proč setrvat na Rokáči až do posledního kelímku. Protože tohle se bude rozdejchávat hodně dlouho. Otec a zakládající člen Sonic Youth  Thurston Moore se svým dávným parťákem Stevem Shelleym u bicích, basistkou Deb Goodge, známou z My Bloody Valentine, a druhým kytaristou Jamesem Sedwarsem z kapely Nøught jsou definitivní důkaz, že na Rock For People prostě musíte být.

G.Z.s, Mario, Michaela, Danny

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com