Kids and Heroes
Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Mighty Sounds 2019
Redakce 07/07/2019 Magazín

Tradiční letní speciál, ve kterém vybíráme to nejlepší z line-upů českých festivalů, je tady. A protože další ročník Mighty Sounds startuje v Táboře už v pátek 12. července, začínáme právě s ním.

 

My Hard Lesson (pátek / 15:45 / Lucky Hazzard stage)

Kapela, která to jako úplně první rozbalí na Lucky Hazzard stage, je takový malý lokální klenot. Táborští My Hard Lesson jsou pionýři českého possitive/agressive hardcoru v moderním hávu a se soundem, za který by se nemuselo stydět nejedno zahraniční uskupení, a energií, která vám rozhejbe kolena. Všestranní týpci, upřímná muzika, co má message, a propocený trika, líp letošní Mighty Sounds zahájit nemůžete. Nedočkavci se mohou navnadit jejich skvělou deskou Thorny Path.

Clowns (pátek / 17:30 / Mighty stage)

To, že si někoho pod svoje křídla vybere nakladatelství jako Fat Wreck Chords, už dává určitou jistotu, že ta kapela stojí za to. A kdo byl na vystoupení Clowns před dvěma lety na Mighty, tomu musí dát jedině zapravdu. Tahle australská hardcore partička letos v dubnu vydala svoji čtvrtou plnohodnotnou desku Nature/Nurture, se kterou se určitě bude chtít pochlubit. A pozor, hrají hned v pátek jako druzí na hlavním pódiu!

Battery (pátek / 19:30 / Lucky Hazzard stage)

Což takhle dát si špetku devadesátkového straight edge hardcore? Může to být ostatně na chvilku svěží odbočení od festivalových standardů. Battery z amerického Baltimoru válcovali evropské hardcore štace v půli devadesátých let a svou rychlou a energií nabitou smrští si získali nejednoho loajálního fandu s X načmáraným na rukou. Před pár lety se vrátili na pódia a i dnes mají energii na rozdávání.

Nežfaleš (pátek / 20:50 / Lucky Hazzard stage

Že na Mighty Sounds nemá kapela šanci, pokud nezpívá anglicky? Ale jděte! Domácích kapel zpívajících v mateřštině je v line-upu víc, my doporučujeme naše kámoše z podsvětí Nežfaleš. 17 let na krku a chuť hrát jako dlouho ne. Šlapající punkrock, české texty dávající smysl a parta gentlemanů z ulice, která na pódiu ani na minutu nezaváhá.

Prague Conspiracy (pátek / 22:10 / Lucky Hazzard)

Co by to bylo za Mighty Sounds bez Prague Conspiracy. Po loňské kapelní pauze se letos představí se dvěma zásadními novinkami. Tou první je nové obsazení v kapele, kdy post zpěvačky přebírá Anna a druhou kytaru přidává Cibi z kapely Meow. Druhá výrazná změna je v nových písničkách, které už nejsou jako všechny předchozí v angličtině, ale tentokrát jen ryze v češtině.

H2O (pátek / 22:25 / Mighty stage)

Po třech letech se tahle newyorská oldschoolovka vrací na táborské letiště. V čele s Toby Morsem se H2O ukážou v pátek večer na Mighty stage a předvedou, jak se hraje hardcore na východním pobřeží USA. Jejich celkové podání muziky, zakořeněné do skejtových subkultur na počátku 90. let, způsobí, že si budete jejich songy zpívat dokola ještě při odjezdu z festivalu. A jestli nedej bůh tuhle kapelu neznáte, okamžitě nahodit youtube, poslechnout a v pátek večer být povinně u hlavní stage. Tohle se nevidí každý den! 

Sharp/Shock (pátek / 00:50 / Lucky Hazzard stage)

Stará punková a mod tradice si zaslouží nejen udržení, ale i nový koktejl, který bude schopen skloubit to nejlepší z obou. Máte rádi The Jam nebo The Clash a zároveň si potrpíte na slunnou Kalifornii ála Swingin’ Utters? Slyšeli jste někdy King Cannons či aktuálnější The Ratchets? Pak jsou strmě vzhůru stoupající Sharp/Shock právě pro vás! Kombinace hudebních vlivů a fakt, že členové před tímto projektem působili v několika známých jménech americké scény, jsou zárukou příjemného překvapení. Uzavřete s těmito sympaťáky vaše páteční festivalové běsnění!

Povodí Ohře (sobota / 19:00 / Lucky Hazzard stage)

Povodí Ohře jsou jménem, které v loňském roce zavibrovalo ušima snad všem, kdo se zajímají o tvrdší muziku. Kapela, která skvěle propojuje hudebnost a lyrickou citlivost s aromatem zvětralýho pivo a kouřem od táboráku rozdělanýho v lese na hraničním pásmu. Povodí Ohře je přesně ta věc, kterou chcete alespoň jednou slyšet naživo. Někteří tak zjistí, že tenhle zaplivanej černej rock’n’roll pro ně není, většina ale po skončení setu spíš už hledá, kam na kapelu vyrazí příště. 

The Originators (sobota / 21:30 / Lucky Hazzard stage)

Jste tak trochu retro a na festivalu vyhledáváte krom všech punků, hardcorů a tvrdších žánrů i starší hudbu a kapely, držící ducha let dávno zmizelých? Mighty letos vezou nizozemskou soulovou senzaci The Originators. Ta vám zaručí neúnavné beaty, příval krásných melodií a northern soulové energie. Můžete se nechat okouzlit repertoárem, plným starých pecek i vlastní tvorby, a zlatými hlasy zpěvaček, doplňujících se i typickými silnými vokály. Sobotní večer nemusí nutně patřit jen headlinerům, ale i skrytým pokladům – přijďte objevit kouzlo northern soulu!

While She Sleeps (sobota / 20:50 / Mighty stage)

Nekorunování králové současného metalcoru, kteří se letos už stihli vytáhnout s novou deskou nazvanou So What? While Shee Sleeps jsou kapelou, která si dokázala vybudovat neskutečně věrnou fanouškovskou základnu následující kapelu kvůli stoprocentně odehraným koncertům a opravdovosti, kterou WSS přímo září. Na Mighty Sounds se While She Sleeps bohužel ze zdravotních důvodů ukáží bez svého hlasu, zpěváka Loze, o to víc se ale můžete těšit na singalong davu pod pódiem na nejznámější refrény.

Siberian Meat Grinder (sobota / 21:35 / Jameson stage)

Pro všechny, co mají rádi pořádnou zvěřinu, tedy muziku, která ve vás vyvolá pocit agrese a nutnosti si ji jít vybít do srdce mosh pitu, je Siberian Meat Grinder v tomhle oboru kapela číslo jedna! Tenhle thrash metal, heavy metal a hardcore v jedné kapele, sestávající ze členů ruské HC scény, včetně zpěváka ze spřízněné kapely Moscow Death Brigade, to rozbalí v sobotní podvečer na Jameson stage. Dá se říct, že se jedná o žánrově nejtvrdší kapelu, které na letošním ročníku Mighty Sounds vystoupí. To asi pro představu bohatě stačí.

Turbonegro (sobota / 22:35 / Mighty stage)

Headliner letošní ročníku. Králové norského rock´n´rollu. Po 6 letech se do České republiky vrací tahle death punková kapela a shodou okolností opět na jih Čech. Hity jako All My Friends Are Dead, I Got Erection, City of Satan, Sell Your Body či z novějších alb I Got The Knife. Je potřeba říkat cokoliv víc? Takže obléct džínový bundy a námořnické čepice a v sobotu večer pod hlavním podiem.

A Pony Named Olga (sobota / 22:45 / Lucky Hazzard stage)

Tato berlínská parta ujetých cvoků má vzhledem k hracímu času naproti hlavnímu headlinerovi velmi nezáviděníhodné postavení. Ovšem, kdo bude chtít, najde si čas jak na velkolepou show Turbonegro, tak na zběsilou chvilku v rytmu. Jakém vlastně? Country punk, pony polka, rock’n’roll. Německé trio má všechno, o čem se vám snilo v nejzběsilejších nočních můrách. Kapely, jako je poník Olga, můžete na svých cestách potkat třeba jen jednou, a stejně se vám zaryjí hluboko do paměti. One-of-a-kind, hell-of-a-party!

Moscow Death Brigade (sobota / 00:35 / Jameson stage)

Naposledy moskevská brigáda zaplnila v září až po strop klub Rock Café a udělala z toho hardcoreový koncert v saunovém podání. Z lidí se staly upocené siluety, přelézající jedna přes druhou, a vyjít ven na čerstvý vzduch bylo něco, jako když si kuřák po týdnu nekouření zapálí cigáro. Přesto všechno to byl naprosto luxusní koncert a nebude tomu jinak ani letos na Mighty Sounds. Se svými rychlými, nekompromisními antifašistickými texty, uloženými do rapových veršů s nabušeným zvukem, bude tato dvojice zakuklených raperů uzavírat sobotní line up na Jameson Stage. Což bude obnášet hromadu světlic, dýmovnic, mosh pitu bez zábran a podobně. Snad bude Jameson Stage ještě další den použitelná.

Fiddler’s Green (neděle / 16:35 / Mighty Sounds stage)

Mladší němečtí bráškové těch nejkultovnějších irish/folk punkových kapel, kteří mají opravdu co nabídnout. Upřímná muzika podaná se zápalem a nevídanou energií, se kterou se někteří starší, slavnější sourozenci téhle kapely nemohou rovnat. Melodie, co vás chytí za obě ruce a hezky protočí dokola na čerstvém vzduchu. To nejlepší, co můžete v neděli, předtím než přijdou závěreční headlineři festivalu, udělat, je stoupnout si v půl páté před hlavní Mighty stage a nechat se na chvíli unést na konec duhy za těmihle německými leprikóny.

The Picturebooks (neděle / 17:00 / Lucky Hazzard stage)

Pro nedělní odpoledne může být tou ideální záležitostí stonerový blues rock v podání The Picturebooks. Čekejte dlouhé vlasy spolu s posedlostí americkými auty a motorkami z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Lucky Hazzard stage zahalí nabuzené kytary, táhlé riffy do pomalých temp a atmosféra srovnatelná se stoner klasiky z devadesátých let.

Dubioza Kolektiv (neděle / 22:50 / Mighty stage)

Na záver Mighty trocha divočiny z Bosny a Hercegoviny. Chalani miešajú skoro všetky štýly od punku cez hiphop, ska až po dub. Garancia neskutočnej zábavy na záver festivalu, ich hudba roztancuje každého a budete sa baviť až do konca koncertu. Chalani nemajú problém vyjadrovať sa v textoch o politke alebo o problémoch vo svete. Tešíme sa!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com