Kids and Heroes
Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Mighty Sounds 2017
Redakce 11/07/2017 Magazín

Máme pro vás druhý díl našeho tradičního letního festivalu, ve kterém vybíráme ta nejlepší jména z line-upu domácích festivalů. Čekejte velká ryby, ale i zástupce domácí scény, kteří si zaslouží pozornost, nebo zcela neznámé kapely. Tentokrát jsme se podívali na line-up festivalu Mighty Sounds, který vypukne už tenhle pátek.

 

 

Empty Hall of Fame (pátek / 18:15 / Lucky Hazzard Stage)

Vydávání alb v duchu DIY, nekonečné koncertování, kritické texty a rozumné postoje, to vše charakterizuje domácí hardcore bandu Empty Hall Of Fame. Ta na scéně působí už od roku 2006, kromě České republiky pohybuje i po Evropě a absolvovala dokonce turné po Brazílii. Jejich loňské splitko s Thalidomide nás nadchlo a věříme, že s podobnými pocity budeme odcházet i z jejich pátečního setu.

Itchy (pátek / 19:00 / Mighty Stage)

Německá trio, o kterém se po Mighty Sounds 2015 hodně mluvilo. Jejich vystoupení bylo jedním z největších překvapení ročníku. Ještě jako Itchy Poopzkid pak dorazili na klubový koncert do Rock Café a teď mají těsně před vydáním nového alba All We Know už pod zkráceným názvem na pouhé Itchy. Těšte se na živelnou show plnou vtipů a parádního punk rocku, kterou dostanou i ty největší cyniky.

H2O (pátek / 20:30 / Mighty Stage)

Legenda. Tahák festivalu. Kapela okolo Tobyho Morse brousí melodický hardcore už do roku 1993. H20 do dnešní doby natočili sedm elpíček a i to poslední Use Yor Voice je víc než dobrá pozvánka. Uvidíme se v pitu při šlapání si po hlavách a vyřvávání takových hymen, jako jsou What Happened?Nothing to Prove nebo Faster Than The World.

Bob Wayne (pátek / 23:50 / Monster Stage)

Ostřílený srdcař Bob Wayne se ukáže na Mighty Sounds už potřetí, a znovu s sebou přiveze svůj hudební mix, který sice stojí na základech country a hillbilly, ale který se nebojí pořádně okořenit prakticky čímkoliv, co mu přijde pod struny. Výsledkem toho je neskutečně energická show, jakou roztančí jakýkoliv dav. Jestli vás neuráží texty o porušování snad každého zákona, jaký kdy existoval, a pití do němoty, navíc proložené podobně laděnými historkami Boba, tak jste v jeho kotli na správném místě.

The Beat (pátek / 00:00 / Mighty Stage)

Máte-li v oblibě britský two tone a vše kolem něj, rozhodně byste si neměli nechat ujít vystoupení Ranking Rogera a formace The Beat, jež se vedle jmen, jako byli The Specials, Selecter, Madness nebo Hotknives, podíleli na propojování subkultur rude boys, mods, skinheads, punks a dalších, a šíření pozitivní energie, snášenlivosti a smysluplného poselství. Pokud si potrpíte na hitový a chytlavý two tone s názorovým přesahem, jsou The Beat jasnou volbou pro páteční půlnoc.

Sour Bitch (sobota / 16:30 / Lucky Hazzard Stage)

Z Prahy dorazí čtveřice holek ze Sour Bitch, co na české scéně už dobrých devět let drtí krom drinků i pěkně našlápnutý rock’n’roll. Teď mají navíc čerstvě venku novou desku Tough Love, která se dá hrát dokola a dokola, takže vám bude líto, že po jejich setu musí ze stage pryč. Pokud máte rádi kapely jako Civet, Runaways, Hole apod., tak si tohle nesmíte nechat ujít.

Breakout (sobota / 17:15 / Jameson Stage) 

Z pařížských ulic dorazí v našich končinách již dobře známí punkáči Breakout. Tahle čtveřice nenabízí nic prostšího než přímočarý streetpunk nabitý pořádnou dávkou energie, kterou ze sebe členové vydávají na sebevětším či sebemenším pódiu. Ti z vás, co četli rozhovor s básek Rafaelem v Mighty zinu, už snad vědí, co je čeká. Breakout se blíží a neberou zajatce.

Flaming Cocks (sobota / 19:15 / Monster Stage)

I na malém českém rock’n‘rollovém rybníčku se čas od času objeví jako zjevení kapela, sypající nekompromisní a kvalitní koktejl, namíchaný z vražedných ingrediencí v podobě stylu, hlasitosti a kombinace několika hudebních žánrů. Flaming Cocks jsou toho důkazem – chtělo by se říci „živým důkazem“, avšak koncert v rámci Mighty Sounds bude jedním z mála výjimečných, na nichž lze i dnes zažít tuhle už nehrající turbo rock’n’rollovou bestii. Pro takový svátek neřesti je Monster stage odpovídajícím a ideálním místem!

Despite Everything (sobota / 20:15 / Lucky Hazzard Stage)

Předskokani Gnarwolves ze strahovské 007 přiváží svou novou desku Trails. Pokud máte rádi Propagandhi nebo Just for Being, pořádný energy nástřel a nesmíření se s nespravedlností tohohle světa, máme pro vás jasný tip na překvápko festivalu. Seznamte se, tohle jsou řečtí Despite Everything.

Pio Squad (sobota / 21:05 / Jameson Stage)

Jihlavští nenasytní rebelové. Punk už dávno není o třech akordech a čírech. Punk je o životních postojích a názorech. Takže se nedivte, že na Mighty Sounds uslyšíte rapovou kapelu. Jejich aktuální deska Stromy v Bouři vyhrála žánrového Anděla, a to překvapivě zaslouženě. Tihle veteráni, dřív působící pod jménem Jižní PIOnýři, si rozhodně zaslouží váš zájem.

The Rocket Dogz (sobota / 22:10 / Monster Stage)

Věřte, že s prvním tónem tohohle setu se otevře peklo. Jako když vás vcucne pračka. Nebudete moc vydechnout. A až vás po posledním songu zase vyflusne, budete zničený, ale nabitý energií. Koncerty The Rocket Dogz šlapou od začátku do konce a na jejich srdeční záležitosti, jakou Mighty Sounds je, to bude šlapat obzvlášť. Příští rok oslaví Woody a spol. deset let na scéně, tak si je přijďte užít, protože v současné sestavě jsou silnější než kdy jindy.

Cock Sparrer (sobota / 23:15 / Mighty Stage)

Těžko lze o legendách formátu Cock Sparrer, britských plešatých kmotrů Oi!, napsat něco objevného a převratného, co ještě fanoušci nevěděli, neslyšeli nebo nečetli. Pokud chcete zažít atmosféru street rocku, respektive oi!, tak jak zněl předtím, než se začala skinheadská subkultura rozdělovat a politizovat, a zahalekat si klasiky jako Riot Squad, We’re Coming Back nebo Droogs Don’t Run, budete mít možnost.

Maid of Ace (sobota / 00:00 / Lucky Hazzard Stage)

Na čtyři sestry nenarazíte zrovna často. A ještě méně časté je, aby všechny hrály v jedné kapele. Pokud zrovna nepotkáte Maid Of Ace, sourozeneckou punkovou partu z britského města Hastings. Dostaveníčko si s nimi můžete dát už v sobotu na Lucky Hazzard stage. Pokud vás baví uřvaný, našláplý punkrock, tenhle si v podání Alison, Anny, Abby a Amy zaručeně užijete.

Jaya The Cat (sobota / 00:50 / Mighty Stage)

Doporučovat zběhlým návštěvníkům festivalu, kteří si navíc potrpí na reggae a punk, holandsko-americkou smečku Jaya The Cat, je možná zbytečným krokem a pomyslným nošením dříví do lesa. Přesto, pro ty, kdo ještě nezažili nářez, umně kombinující rytmus na dvě doby a rancidovskou chytlavost a smysl pro melodii, a zároveň nehrající si na protivný skočný ska punk: vzpomeňte si na náš tip, až se budete potácet kolem stage, z níž budou burácet Jaya The Cat, a řekněte si: To je ten punkovej Marley!

Sir Psyko and his Monsters (sobota / 01:00 / Monster Stage)

Pokud jste alespoň jednou zavadili o psychobilly v posledních sedmi letech, Sir Psyko and his Monsters jste nemohli minout. Žádná pořádná party se totiž nemůže obejít bez účasti téhle rakouské čtveřice, která je v současné době jednou z nejživějších podívaných, jakou evropská scéna může nabídnout. A tak je dobře, že se nám konečně představí i v Česku. Navíc kapela právě teď pracuje na nové desce, takže je jasné, že ty roky nekoncertování u nás vynahradí se vším všudy.

Nežfaleš (neděle / 13:45 / Mighty Stage)

Že na Mighty Sounds nemá kapela šanci, pokud nezpívá anglicky? Ale jděte! Domácích kapel zpívajících v mateřštině je v line-upu víc, my doporučujeme naše kámoše z podsvětí Nežfaleš. 15 let na krku, nová deska a chuť hrát jako dlouho ne. Šlapající punkrock, české texty dávající smysl a parta gentlemanů z ulice, která na pódiu ani na minutu nezaváhá. Věříme, že jim bude hlavní stage i v třetí den sakra slušet!

Acidez (neděle / 18:05 / Mighty Stage)

Parta čtyř číratých amigos se se svým streetpunkem plným nenávisti zase vrací do České republiky. Kapelu složenou ze žroutů tacos z mexického města Guadalajara by si neměl nechat ujít žádný fanoušek The Casualties, The Virus nebo Total Chaos. A na rozdíl od koncertu Kissáků, tady zákaz nošení nábojáků neplatí, tady je to dress code!

Clowns (neděle / 20:20 / James Stage)

To, že Austrálie jede, už pár let víme. Prakticky jakákoliv kapela od protinožců s sebou přiveze totálně vyhrocenou surf show. A u téhle sebranky to platí nesčetněkrát. Hardcore punk s nezaměnitelným Melbourne nádechem v podání Clowns vám vykope zuby, pokud to do neděle nestihnete sami.

The OXX (neděle / 20:45 / Lucky Hazzard Stage)

Pod poměrně vetchým stanem hrají The OXX, a je to divočina jako vždycky. Kotel vře a příboj lidských těl naráží na hradbu odposlechů, a posléze zvukaře, který vyděšeně přidržuje aparaturu a vzápětí apeluje na kapelu, aby přestala hrát. To se ale nestane, a tak se mělničtí chuligáni stávají soundtrackem k potyčkám publika s ochrankou, do toho se někdo válí na zemi v trenkách… Takhle nějak vypadá většina koncertů The OXX, nadupaného a svěžího punkrock tria. Jestli chcete vidět podobnou show i v neděli, stavte se pro ni na Lucky Hazzard Stagi.

Ignite (neděle / 22:40 / Mighty Stage)

Jak zaškatulkovat Ignite? Punk s příměsí hardcore? Melodický hardcore? Nehledě na žánry jsou Ignite srdcařskou kapelou, kombinující hudbu, sympatický projev a angažovanost, pokud jde o ekologii nebo charakterní přístup, ať již k druhým lidem nebo k přírodě. Povinnost objevit a zažít, nejen pro hardcore kids – kapely, jako je tato, spojují subkultury. Stejně jako festival Mighty Sounds. A v tom je jeho největší kouzlo.

Tony, Michaela, Gzs, Nekro, Sharm, Mario, Násilník

  • Aktuální report přímo z Mighty Sounds sledujte na našem Instagramu.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com